twitter.com/FedorovMykhailo

Zakupione przez PKN Orlen Starlinki dotarły na Ukrainę

Na Ukrainę dotarły Starlinki zakupione przez PKN Orlen. Wicepremier i minister transformacji cyfrowej Ukrainy podziękował za realizację tego zamówienia.

Starlinki to systemy telekomunikacyjne konstruowane przez firmę SpaceX, która należy do Elona Muska. Zadaniem odbiorników jest dostarczanie internetu. Ukraina już na początku wojny, gdy pojawiały się pierwsze problemy z łącznością, apelowała o ich wysłanie. W piątek późnym wieczorem na miejsce dotarła ich kolejna partia, za co dziękował Mychajło Fedorow, wicepremier i minister transformacji cyfrowej Ukrainy.

 „Nowa partia stacji Starlink! Podczas gdy Rosja blokuje dostęp do internetu, Ukraina coraz bardziej otwiera się na cały świat. Ukraina to prawda. Prawda zawsze zwycięża. Podziękowania dla @elonmusk, rządu Polski i Orlenu” – napisał wicepremier Mychajło Fedorow.

Dużą rolę w całym zamówieniu pełnił PKN Orlen. Starlinki były w 100 proc. finansowane z funduszy polskiego koncernu.

„Wspieramy Ukrainę i jej obywateli! Zakupione przez nas #Starlinki dotarły do miejsca docelowego i już pomagają Ukrainie utrzymywać nieprzerwany kontakt ze światem. Podziękowania dla @elonmusk za ekspresową realizację tego zamówienia” – wyjaśnił Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

https://twitter.com/DanielObajtek/status/1504924936879718402?cxt=HHwWhIC-xbbQyOIpAAAA

Z Elonem Muskiem rozmawiał prezydent Wołodymyr Zełenski. Przekazał, że kolejne partie Starlinków będą sukcesywnie trafiały na Ukrainę, do kolejnych zniszczonych wojną miast.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl