Komisja o budżecie

Posłowie z sejmowej komisji finansów będą dziś głosować ws. wykonania budżetu państwa za ubiegły rok. Poseł Zbigniew Kuźmiuk wnioskuje, by komisja wydała negatywną ocenę w części, za którą była odpowiedzialna KRRiT.

 

W uzasadnieniu wskazał na raport NIK, w którym zwrócono uwagę na niegospodarność i niecelowość decyzji KRRiT. Dotyczyła ona rozłożenia na raty 63 mln zł, należnych za przyznane koncesje. NIK nie znalazła uzasadnienia dla takiego działania. Dotyczy to szczególnie decyzji wobec takich spółek jak Stavka, Lemon Records. Rada rozłożyła im kwotę 10 mln 800 tys. zł na 114 rat, czyli aż 10 lat. Z kolei 7,3 mln zł, które miała wnieść jednorazowo Eska TV, rozłożone zostało przez KRRiT na 93 raty.

 

Członek Sejmowej Komisji Finansów, poseł Zbigniew Kuźmiuk mówi, że rozłożenie przez KRRiT opłaty koncesyjnej na raty było działaniem na szkodę Skarbu Państwa.


Pobierz Pobierz

Absurdalne – jak stwierdził – jest również tłumaczenie KRRiT, że od rozłożenia kwot na raty pobierane są tzw. opłaty prolongacyjne i to sprawia, że jest działanie w interesie skarbu państwa.


Pobierz Pobierz

Przypominijmy, cały czas trwa akcja zbierania podpisów pod protestem do KRRiT, która nie przyznała Fundacji Lux Veritatis – nadawcy TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie. Do dziś w biurze Radia Maryja w Toruniu policzono 2 mln 311 tys. 622 kopii podpisów. Oryginały wysyłane są do siedziby KRRiT.

drukuj