Wałbrzych i Starachowice w obronie Telewizji Trwam

Dziś, do protestujących przeciwko decyzji KRRiT dyskryminującej TV Trwam dołączyli mieszkańcy Wałbrzycha i Starachowic.

Przemarsz w Wałbrzychu poprzedziła Msza Św. o godz. 12.30 w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Eucharystii przewodniczył Ks. Infułat Julian Źrałko – główny inspirator Marszu, a homilię wygłosił ks. Prałat dr Krzysztof Moszumański, proboszcz Parafii. Następnie ulicami miasta do Sanktuarium Podwyższenia Krzyża Św. przeszedł Marsz.

– Przede wszystkim w obronie TV Trwam. Uważam, że bez TV Trwam Polska mogłaby nie istnieć. Poza tym wiadomo, idą czasy cyfryzacji, telewizji cyfrowej, więc wiele osób zostanie odciętych od TV Trwam. Sama odbieram telewizję kablową, teraz musiałam pozałatwiać dodatkowe rzeczy, żeby móc ją odbierać. Myślę, że wiele ludzi jej potrzebuje. Organizuję różne spotkania, pielgrzymki i wiem, że dla wielu ludzi – w tej chwili nie ma życia bez TV Trwam. Osobiście bardzo potrzebuję tej katolickiej stacji i Radia Maryja. Moje dzieci są w wieku około 30 lat, tak też córka i zięć, wszyscy słuchają Radia Maryja i oglądają TV Trwam – powiedziała Danuta Piątkowska z terenowego biura Radia Maryja w Wałbrzychu.
Apel mieszkańców Wałbrzycha w obronie Tv Trwam – czytaj


Marsz w Starachowicach poprzedziła Msza Św. o godzinie 13.00 w kościele Św. Trójcy

– Następnie odbył się przemarsz do kościoła Wszystkich Świętych i zakończył na placu kościelnym. Chcemy zaakcentować, że również nasze starachowickie środowisko, chce się wpisać właśnie w apel o to, aby te katolickie media, mogły bez skrępowania funkcjonować, nie były osaczane, tak jak się dzieje obecnie – powiedziała  Lidia Dziura, Radna Starachowic.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl