W niedziele marsz w obronie TV Trwam w Łomży

Już w najbliższą niedzielę ulicami Łomży przejdzie Marsz w obronie mediów katolickich i uzyskania częstotliwości na pierwszym multipleksie dla TV Trwam. To kolejne miasto, w którym Polacy będą manifestować jawną dyskryminację mediów katolickich.

Marsz rozpocznie się o godz. 10.00 Mszą św. w kościele Bożego Ciała w Łomży. Następnie wszyscy zebrani wraz z flagami i transparentami wyruszą w kierunku ołtarza papieskiego przy Kościele Miłosierdzia Bożego.

– Marsz rozpocznie się Mszą św. w kościele Bożego Ciała w Łomży o godz. 10.00, po czym orszak procesyjny w flagami i transparentami przejdzie ulicami Niemcewicza, Zawadzką i Katyńską do ołtarza papieskiego przy kościele Miłosierdzia Bożego, gdzie nastąpi krótkie nabożeństwo z błogosławieństwem wiernych i zakończenie marszu – mówi ks. infułat Jan Sołowianiuk.

Maszerując mieszkańcy Łomży i okolicznych miejscowości, chcą wyrazić głęboką solidarność z wiernymi mieszkającymi zarówno w całym kraju jak i w świecie, którzy stają w obronie TV Trwam.

– Mieszkańcy Łomży jak i okolicznych miejscowości, chcą wykazać swą głęboką solidarność z wiernymi mieszkającymi w ojczyźnie, jak i poza jej granicami, którym bardzo głęboko leży na sercu korzystanie z tych mediów. Tv Trwam, która w duchu wiary i moralności chrześcijańskiej przekazuje treści zgodne z Bożymi przykazaniami, jest nasz telewizją – akcentuje Stanisław Łapiński z Biura Radia Maryja w Łomży.

Marsze bardzo często są organizowane w duchu głębokiego patriotyzmu. Przed i po marszu, uczestnicy wysłuchają m.in. patriotycznych koncertów.

Organizatorem manifestacji są środowiska katolickie wraz z tamtejszym Biurem Radia Maryja .

Warto przypomnieć, iż podobne manifestacje w ostatnim czasie miały miejsce m. in. w Paryżu i w Warszawie. Cały czas trwa także akcja podpisów do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W biurze Radia Maryja w Toruniu do tej pory podliczono 2 mln 488 tys. 418 kopii podpisów.

RIRM

drukuj