Z Radiem Maryja na Jasną Górę – XV Pielgrzymka Młodych

Już 25 maja młodzi z całej Polski udadzą się do stóp Jasnogórskiej Pani, by tam modlić się, dziękować i wyznać prawdę, która zawarta jest w haśle tegorocznego pielgrzymowania: „Jezu jesteś moim Panem!”. To już XV pielgrzymka ludzi młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę.

Jak zaznacza o. Marcin Krupa CSsR, współorganizator pielgrzymki – głównym celem spotkania młodych na Jasnej Górze, szczególnie w tym roku – Roku Wiary – jest właśnie wyznanie wiary.

– Jasna Góra to duchowe centrum naszej Ojczyzny. To tutaj nasi najwięksi Polacy, bohaterowie wyznawali wiarę, prosili o wstawiennictwo Boga w szczególnych, trudnych czasach. Tutaj wielomilionowe rzesze ludzi, gdzieś w ukryciu przed Obrazem Matki Bożej wyznawały tę wiarę, zanosiły prośby w różnych dla siebie sytuacjach życiowych. Dlatego w tym roku jedziemy na Jasną Górę po to, aby wyznać wiarę, aby zawierzyć się Maryi, aby zawierzyć się Bogu, by On prowadził nas po swoich ścieżkach – mówił o. Marcin Kupa CSsR.

Spotkanie młodych rozpocznie się o godz. 18. Podczas uwielbienia młodzi włączą się we wspólny śpiew, wysłuchają świadectw, a także będą uczestniczyć w warsztatach medialnych. Następnie, na 20.20 zaplanowano modlitwę różańcową, a tuż po niej Apel Jasnogórski. Modlitwie apelowej na Wałach Jasnogórskich przewodniczył będzie o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

Zwieńczeniem pielgrzymki młodych na Jasną Górę będzie wspólna Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp. Ireneusza Pękalskiego, biskupa pomocniczego archidiecezji łódzkiej. Homilię wygłosi ks. Bogusław Jaworowski, Misjonarz Świętej Rodziny.

Dla wielu Polaków i nie tylko, Jasna Góra to miejsce wyjątkowe. To nie tylko miejsce modlitwy, wyciszenia, dziękczynienia, uwielbienia, ale to przede wszystkim centrum, które powinno być źródłem wiary dla każdego chrześcijanina. O swoim świadectwie pielgrzymowania w to miejsce, mówią osoby o wielkich osiągnięciach.

– Chcę Wam powiedzieć, co w życiu jest najważniejsze – najważniejszy jest Bóg i rodzina. Jeżeli pójdziemy tą drogą zbawimy się wszyscy razem. Tutaj w Częstochowie jest nasza Pani – Przewodniczka do Nieba – mówił Tomasz Adamek, mistrz świata w boksie zawodowym.
– Mój pobyt na Jasnej Górze – kiedy tylko mogę, kiedy tam jestem – wiąże się także z moimi sportowymi przeżyciami. Na Jasnej Górze jest wotum, które oddałem po zwycięstwie za mistrzostwo Europy – mówił Krzysztof Hołowczyc, polski kierowca rajdowy.
– Sport i życie chrześcijańskie jest bardzo podobne. Tam trzeba bardzo dużo pracy, poświęcenia. Spotykamy się tutaj, szukając swojego powołania, a powołanie to jest właśnie poświęcenie – zaznaczał Bogusław Nowak, trener sportu żużlowego.

Podczas pielgrzymek młodych na Jasną Górę panuje niesamowita atmosfera. Jest tutaj dużo spontaniczności i radości, które powinny charakteryzować młodego chrześcijanina – zaznacza o. Marcin Krupa CSsR.

– Młodzi, jak to młodzi – reagują bardzo spontanicznie. Bardzo się cieszę, kiedy jest w nich taki żywioł, taka radość; kiedy spontanicznie reagują na różne rzeczy, które są w programie: czy to na piosenki, na zachętę do jakiejś zabawy, współpracy czy też np. do warsztatów medialnych, które będą również w tym roku – dlatego tak żywo reagują i są radośni – powiedział redemptorysta.

 

Wypowiedź o. Marcina Krupy CSsR:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl