Chrześcijaństwo to odwaga

Radio Maryja i Telewizja Trwam są stróżami wiary w naszych sercach i życiu – podkreślił ks. bp Ireneusz Pękalski z Łodzi. Dała temu radosne świadectwo młodzież, która w sobotę przybyła na Jasną Górę.

– Chrześcijaństwo i Kościół katolicki jest dla ludzi odważnych! – mówił do uczestników XV Pielgrzymki Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę łódzki biskup pomocniczy ks. bp Ireneusz Pękalski, który przewodniczył Mszy Świętej. Młodzież, która spotkała się pod hasłem: „Jezu, jesteś moim Panem!”, została wezwana do mężnego świadectwa wiary i budowania życia na fundamencie, jakim jest Chrystus. Do stóp Królowej Polski przybyli z całego kraju, ale także spoza naszej Ojczyzny. Wspólny śpiew, modlitwa, świadectwa, Apel Jasnogórski i Eucharystia. Młodzi spotkali się u Źródła, na placu przed szczytem jasnogórskim, aby stąd czerpać siłę do wyznawania Jezusa jako Pana swojego życia.

– Matko Najświętsza, pomóż nam, daj być światłem. Daj nam tak strzec Jezusa, byśmy nigdy nie przerwali łączności z Nim, daj nam odwagę i daj dojść do Ciebie nam wszystkim, którzy pragniemy odnowić naszą Ojczyznę – modlił się w czasie Apelu Jasnogórskiego o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja. Wezwał młodzież do odwagi w wyznawaniu wiary wbrew złym prądom, wbrew niszczeniu duszy dzieci i młodzieży, rodziny i gospodarki. – Robactwo w świecie to jest kłamstwo, robactwo to jest grzech. Wystarczy trochę światła i robactwo ucieka – mówił do młodych. Przypomniał też słowa błogosławionego Jana Pawła II skierowane do ludzi młodych w Sandomierzu, by nie lękali się żyć wbrew obiegowym opiniom i sprzecznym z Bożym prawem propozycjom. – Odwaga wiary wiele kosztuje, ale wy nie możecie przegrać miłości – nie dajcie się zniewolić – apelował o. Tadeusz Rydzyk.

W czasie pielgrzymki młodzi podkreślali, jakie znaczenie ma dla nich Radio Maryja i Telewizja Trwam, która cały czas jest dyskryminowana w procesie cyfryzacji w Polsce. – W naszej grupie wszyscy systematycznie modlimy się, prosząc, by Telewizja Trwam mogła z nami pozostać, by otrzymała miejsce na multipleksie – wyznała w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Alicja Habza z Lublina. Wdzięczność za toruńskie media katolickie i tych, którzy je tworzą, wyraził też na zakończenie Mszy św. ks. bp Ireneusz Pękalski. – Prośmy Pana, żeby to wspaniałe dzieło dalej mogło się rozwijać w naszej Ojczyźnie i kontynuować swoją działalność. Żeby wszyscy, którzy nie rozumieją, jak doniosła to inicjatywa i misja w Kościele, zostali oświeceni i uwierzyli, że Radio Maryja i Telewizja Trwam służą Polsce! – podkreślał ksiądz biskup.

Zgromadzeni na Jasnej Górze młodzi wystosowali telegram do Ojca Świętego Franciszka, w którym podziękowali za świadectwo papieskiej wiary, która dodaje otuchy i odwagi. „Nie ma Kościoła bez Piotra, dlatego jesteś obecny pośród nas, w naszej modlitwie. Prosimy o wszelkie potrzebne łaski dla Ciebie i dla całego Kościoła” – zapewnili Ojca Świętego młodzi.

Agnieszka Gracz, Jasna Góra

drukuj