Polska młodzież na pielgrzymce z Radiem Maryja

Młodzi z całej Polski udają się dziś na Jasną Górę, by uczestniczyć w XV Pielgrzymce młodych słuchaczy Radia Maryja. Młodzież wybiera się do tronu Królowej Polski by tam modlić się, dziękować i wyznać prawdę, która zawarta jest w haśle tegorocznego pielgrzymowania: „Jezu jesteś moim Panem!”. 

Głównym celem spotkania młodych szczególnie w tym roku – Roku Wiary – jest wyznanie wiary i zawierzenie Matce Bożej – mówi o. Marcin Krupa CSsR, współorganizator pielgrzymki, redaktor programów młodzieżowych w Radiu Maryja.

Celem pielgrzymki młodych na Jasną Górę, szczególnie w tym roku – „Roku Wiary” jest wyznanie jej przed tronem Królowej Polski. Jasna Góra jest to duchowe centrum naszej Ojczyzny, to tutaj najwięksi Polscy bohaterowie, wyznawali wiarę, prosili o wstawiennictwo Boga w szczególnie trudnych sytuacjach. To właśnie tutaj wielomilionowe rzesze ludzi, gdzieś tam w ukryciu przed obrazem Matki Bożej wyznawały tę wiarę, zanosiły prośby w różnych sytuacjach życiowych, dlatego w tym roku jedziemy na Jasną Górę po to, aby wyznać wiarę, aby zawierzyć się Maryi i aby zawierzyć się Bogu; prosić o to, aby nas prowadził po swoich ścieżkach – mówił o. Marcin Krupa CSsR.  

Spotkanie młodych na Jasnej Górze rozpocznie się o godz. 18.00. Podczas uwielbienia uczestnicy włączą się we wspólny śpiew, wysłuchają świadectw, a także wezmą udział w warsztatach medialnych.

Następnie o godz. 20.20 rozpocznie się modlitwa różańcowa, a tuż po niej Apel Jasnogórski. Modlitwie apelowej na Wałach Jasnogórskich przewodniczył będzie o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

Zwieńczeniem pielgrzymki młodych na Jasną Górę będzie wspólna Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp. Ireneusza Pękalskiego, biskupa pomocniczego archidiecezji łódzkiej. Homilię wygłosi ks. Bogusław Jaworowski, Misjonarz Świętej Rodziny.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl