XV Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę

Młodzież z całej Polski spotka się dziś na XV Pielgrzymce Młodych z Radiem Maryja na Jasnej Górze. Głównym celem spotkania młodych, szczególnie w tym roku – Roku Wiary – jest wyznanie wiary.

Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: Jezu jesteś moim Panem!

Spotkanie młodych rozpocznie się o godz. 18. Zwieńczeniem pielgrzymki będzie wspólna Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp. Ireneusza Pękalskiego, biskupa pomocniczego archidiecezji łódzkiej. Homilię wygłosi ks. Bogusław Jaworowski, Misjonarz Świętej Rodziny.

Dla wielu Polaków i nie tylko, Jasna Góra to miejsce wyjątkowe. To nie tylko miejsce modlitwy, wyciszenia, dziękczynienia, uwielbienia, ale to przede wszystkim centrum, które powinno być źródłem wiary dla każdego chrześcijanina. O swoim świadectwie pielgrzymowania do tego miejsca, mówią osoby o wielkich osiągnięciach.

– Chcę Wam powiedzieć, co w życiu jest najważniejsze – najważniejszy jest Bóg i rodzina. Jeżeli pójdziemy tą drogą zbawimy się wszyscy razem. Tutaj w Częstochowie jest nasza Pani – Przewodniczka do Nieba – mówił Tomasz Adamek, mistrz świata w boksie zawodowym.
– Mój pobyt na Jasnej Górze – kiedy tylko mogę, kiedy tam jestem – wiąże się także z moimi sportowymi przeżyciami. Na Jasnej Górze jest wotum, które oddałem po zwycięstwie za mistrzostwo Europy – mówił Krzysztof Hołowczyc, polski kierowca rajdowy.
– Sport i życie chrześcijańskie jest bardzo podobne. Tam trzeba bardzo dużo pracy, poświęcenia. Spotykamy się tutaj, szukając swojego powołania, a powołanie to jest właśnie poświęcenie – zaznaczał Bogusław Nowak, trener sportu żużlowego.

Podczas pielgrzymek młodych na Jasną Górę panuje niesamowita atmosfera. Jest tutaj dużo spontaniczności i radości, które powinny charakteryzować młodego chrześcijanina – zaznacza o. Marcin Krupa CSsR, współorganizator pielgrzymki, redaktor programów młodzieżowych w Radiu Maryja.

 

Program XV Pielgrzymki Młodych z Radiem Maryja

 

18.00 – Czas Uwielbienia – czyli śpiew, świadectwa i warsztaty medialne, w których będziecie czynnie uczestniczyć

20.20 – Różaniec

21.00 – Apel Jasnogórski (Na Wałach Jasnogórskich), któremu przewodniczył będzie o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja

Nasze Pielgrzymowanie do stóp Jasnogórskiej Pani zakończymy szczytem i źródłem życia chrześcijanina, czyli uroczystą Eucharystią.

21.20 – Eucharystia, której będzie przewodniczył ks. bp Ireneusz Pękalski, biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej, a homilę wygłosi ks. Bogusław Jaworowski, Misjonarz Świętej Rodziny

ok. 23.00 – Zakończenie

Ważne informacje:

1. Prosimy, aby każdy z uczestników zabrał ze sobą świecę. Zabierzmy także różaniec, którym się wymienimy z innymi, jako symbol naszej duchowej i modlitewnej więzi ze sobą.

2. Każda grupa proszona jest o zgłoszenie swojej obecności w recepcji, która będzie mieściła się w namiotach Fundacji Nasza Przyszłość na Jasnogórskich Błoniach od strony pomnika ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

3. Zabieramy ze sobą na wszelki wypadek dodatkowy ubiór, a także parasol.

Oprócz tego:

Zabieramy ze sobą zaraźliwy uśmiech na ustach, intencję pielgrzymkową w sercu, siłę, radość i wiarę, którą razem wspólnie wyznamy:

Jezu jesteś moim Panem!

RIRM

– – –

Archiwum Pielgrzymek Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę

rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl