Słowo do młodych ks. bp. Ireneusza PękalskiegoPobierz Pobierz

Radio Maryja i TV Trwam służą Polsce!

 

Słowo ks. bp. Ireneusza Pękalskiego – biskupa pomocniczego archidiecezji łódzkiej skierowane do uczestników XV Pielgrzymki Młodych z Radiem Maryja.

Zdaję sobie sprawę, że długo trwacie na modlitwie, może jesteście trochę zziębnięci, ale wiem że wasze serca są bardzo gorące. Gorące miłością do Jezusa i Maryi. Przybyliśmy na Jasną Górę w szczególnym czasie – Roku Wiary. W tym pięknym czasie podarowanym całemu Kościołowi przez znakomitego świadka wiary – Ojca św. Benedykta XVI. Kiedy kończył swoją posługę w Kościele Jezusowym, w czasie ostatniej audiencji generalnej, szczególne słowo skierował do nas Polaków. Powiedział m.in., że nam serdecznie dziękuje za modlitwy które wspierały jego apostolską posługę. Podziękował nam za bardzo serdeczne przyjęcie w ojczyźnie, kiedy do nas pielgrzymował.

Na koniec zwrócił się do nas takimi słowami:  „Mając tak wielkiego orędownika w niebie – błogosławionego Jana Pawła II – trwajcie mocni w  wierze”. Wasza odpowiedź świadczy o tym, że rzeczywiście te słowa przyjęliście do swojego serca, ale nade wszystko do swojego życia. Jutro jest dzień matki, a pamiętamy z doświadczenia naszego życia, że przede to wszystkim one pierwsze uczyły nas wiary, miłości do Boga i pacierza. Więc tutaj u tronu Matki Naszego Jezusa Chrystusa w sposób szczególny dziękujmy naszym mamom za to, że przekazały nam od Boga dar życia, ale także dar wiary.

Trwamy mocni w wierze dzięki tym wszystkim, którzy o Bogu nam mówili. Naszym kapłanom, katechetom, nauczycielom. Jesteśmy wdzięczni wielu osobom za to, że prowadziły nas do Boga. Pośród nich wiernymi stróżami wiary, którzy wspomagają nasza wiarę są wszyscy związani z tym wspaniałym dziełem które nosi imię Radio Maryja i TV Trwam. To oni w czasach współczesnych w naszej ojczyźnie, z wieloma osobami współpracującymi, umacniają nas w wierze. Za to im serdecznie dziękujmy.

W naszej ojczyźnie jest wiele wspaniałych osób, instytucji, mediów, które służą wierze. Ale w sposób szczególny, chyba wszyscy to rozumiemy i widzimy, że stróżami wiary w naszych sercach i życiu są wszyscy złączeni z tym wspaniałym dziełem – Radiem Maryja i TV Trwam. Dlatego dziękujmy na nich za przyczyną Najświętszej Maryi i prośmy Pana żeby to wspaniałe dzieło dalej mogło się rozwijać w naszej ojczyźnie i kontynuować swoja działalność. Żeby wszyscy, którzy nie rozumieją jak doniosła to inicjatywa i misja w Kościele zostali oświeceni i także oni uwierzyli, że Radio Maryja i TV Trwam służą Polsce!

ks. bp Ireneusz Pękalski
 biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej

drukuj