Wielki Marsz „Obudź się Polsko”

Musimy pobudzić drugie 50 proc. społeczeństwa. Żyjemy w państwie w którym możemy wyrażać swoje niezadowolenie – powiedział Piotr Duda, szef NSZZ Solidarność. 

 

Marsz, który zbliża się dużymi krokami jest wyrazem sprzeciwu wobec dyskryminacji TV Trwam, ale również szeregu działań podejmowanych przez rząd, takich jak wzrostu podatków czy antyrodzinnej polityki .

 

– Przyjechać, każdy w swojej intencji. To mówił błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko. Nie może być tak, że część społeczeństwa walczy o wolność a druga  część czeka aż ta wolność zostanie im podana na talerzu. Nie może tak być, że ta druga część czeka i narzeka, że im źle, że podwyżki, że nie mają pracy a gdy przychodzi co do czego tych ludzi nie ma. Trzeba wstać z fotela, ruszyć się, przyjechać i zademonstrować. Bo przecież rządzącym o to chodzi, żeby tych ludzi było mniej; żeby była apatia. To jest to co było za czasów komunistycznych – powiedział Piotr Duda.

 

Rząd jest tylko dla rządzących. Skoro my się nie liczymy to musimy się organizować – apelował poseł Andrzej Jaworski.

 

– Jeżeli władza obecna myśli, że nas zmęczy, że w pewnym momencie ustaniemy w pomysłach, w walce o sprawiedliwość i prawo, to się grubo myli. Myślę, że mamy jeszcze tyle sił, że nawet gdyby ta walka trwać miała miesiącami a nawet latami jesteśmy w stanie tą batalię wygrać –akcentował poseł Jaworski.

 

Dotychczas w obronie TV Trwam, której KRRiT nie przyznała miejsca na  cyfrowym multipleksie protestowało już ponad 100 miejscowości w kraju i za granicą. Wczoraj manifestacje odbyły się w Limanowej, Otwocku i Łowiczu.

 

Wypowiedź Piotra Dudy

 

Wypowiedź Andrzeja Jaworskiego


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj