Olkusz i Skarżysko-Kamienna bronią Tv Trwam

W Polsce trwają protesty przeciwko dyskryminacji Tv Trwam. W niedzielę przeciwko wykluczaniu katolickiej stacji przez rządzącą koalicję PO-PSL protestowali mieszkańcy Olkusza i Skarżyska-Kamiennej.

W Olkuszu w marszu udział wziął o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja i Tv Trwam.

– Atmosfera była bardzo spokojna i modlitewna. Była również Kapela znad Baryczy, która uświetniła tą uroczystość. Bardzo miłym zaskoczeniem była obecność o. dr Tadeusza Rydzyka, dyrektora Radia Maryja a zarazem olkuszanina. To było wielkie przeżycie dla mnie, kolegów posłów, jak i całej społeczności lokalnej – akcentował poseł Jacek Osuch.

Marsz w Olkuszu zakończył się uroczystą Eucharystią. Wcześniej podczas manifestacji zebrani wystosowali apel do prezydenta i premiera.

– W apelu wyraźnie mówimy, że „tak dalej być nie może”. Media czysto polskie i katolickie nie mogą być tak traktowane. Nie może być tak, że łącznie koncesja kosztowałaby nas aż 56 mln zł., kiedy radio jest utrzymywane z bieżących datków- akcentował poseł Jacek Osuch.

Także w Skarżysku-Kamiennej przeszedł marsz w obronie Tv Trwam. Marsz poprzedziła Eucharystia, której przewodniczył kustosz sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, ks. prałat Jerzy Karbownik. Homilię wygłosił o. Henryk Kowalski CssR, redemptorysta posługujący na Ukrainie.

– Ten Naród zna doskonale historię i ten Naród doskonale wie, że nigdy ani wschodowi ani zachodowi nie zależało na silnej Polsce. Ten Naród doskonale wie, że nigdy ani wschodowi ani zachodowi nie zależało na dobru tego Narodu –mówił w homilii o. Henryk Kowalski CSsR.

Te marsze pokazują ogromną determinację społeczeństwa, które domaga się miejsca dla Tv Trwam na cyfrowym multipleksie – akcentował podczas manifestacji poseł Zbigniew Kuźmiuk.

– Te marsze są w całej Polsce, w dużych i mniejszych miastach a dzisiaj w Skarżysku-Kamiennej. Są to kropelki, które drążą tą wielką, twardą skałę. Jestem głęboko przekonany, że wszystko co robimy, również modlitwa, skruszy tą wielką skałę i będziemy mieli nieskrepowany dostęp do wolnych mediów – powiedział pos. Zbigniew Kuźmiuk.

Do tej pory przeciwko dyskryminacji Tv Trwam protestowano w 125 miejscach w Polsce i za granicą. Planowane są także kolejne marsze: 27 października  w Jarosławiu i Lęborku, 28 października w Żarach i 11 listopada w Nowej Soli. Trwa także akcja zbierania podpisów pod protestem do KRRiT przeciwko dyskryminacji Tv Trwam. Do tej pory podliczono 2 mln 385 tys. 800 kopii podpisów.

 

Wypowiedź posła Jacka Osucha

Audio MP3
Pobierz

 

RIRM

drukuj