fot. PAP

W Sejmie o prawie do życia

Sejm będzie głosował nad projektem ustawy zakazującej tzw. aborcji ze względów eugenicznych. Autorem nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego warunkach dopuszczalności przerywania ciąży są posłowie Solidarnej Polski.

Nad projektem ustawy zakazującej tzw. aborcji czyli zabijania dzieci nienarodzonych ze względów eugenicznych będą głosować jutro w Sejmie posłowie.

Autorem nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego warunkach dopuszczalności przerywania ciąży są politycy SP.

Dokument wprowadza zakaz przerywania ciąży w przypadkach gdy występuje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu.

Poseł Andrzej Dąbrowski z Solidarnej Polski, który przedstawiał projekt w imieniu klubu powiedział, że liczy na poparcie projektu przez polityków PO i PSL.

– Nie możemy stawiać się w roli Stwórcy i decydować, kto ma żyć a kto nie. Ważnym i pięknym przykładem są paraolimpijczycy. Nie żyliby gdyby ich rodzice zdecydowali się na to. Mamy wielu wybitnych naukowców, parlamentarzystów i sportowców. Fachowców w różnych dziedzinach, którzy w łonie matki byli skazani na śmierć. Żyją dzięki właściwej decyzji rodziców. Liczymy na PSL i oczywiście na część PO. Myślę, że nasza argumentacja trafiła do części osób – powiedział poseł Andrzej Dąbrowski.

Jednak rzecznik PO poseł Paweł Olszewski zapowiedział, że jego partia będzie przeciwna ustawie. Stwierdził, że  podważa on „historycznemu kompromisowi w sprawie tzw. aborcji, popierany także przez Kościół”.

Ks. abp Józef Michalik przewodniczący KEP odnosząc się do tych słów  powiedział, że Kościół nigdy nie szedł na kompromis, jeśli chodzi o obronę życia ludzkiego. To kwestia Boża, nie ludzka.

Antoni Zięba wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia powiedział, że to obecne niesprawiedliwe prawo powinno być jak najszybciej wyeliminowane.

Musimy być konsekwentni. Troszczymy się na miarę możliwości i to wszyscy; powiem umownie ludzie z prawicy, z centroprawicy ale i z lewicy. Troszczymy się o niepełnosprawne osoby, dzieci a tu nie wiadomo dlaczego utrzymuje się ten straszny, haniebny zapis który pozwala zabić nienarodzone dziecko tylko ze względu na jego niepełnosprawność. To głosowanie jest niezwykle ważne, to głosowanie będzie świadczyło o prawdziwych postawach naszych parlamentarzystów oraz naszych posłów – zaznaczył Antoni Zięba.

Fundacja PRO – Prawo do życia apeluje do wszystkich, aby włączyli się do akcji „Powstrzymaj zabijanie – zadzwoń do posła !”

– Zadzwoń do posła i uratuj życie bo o to chodzi żeby wpłynąć na posłów, tak żeby opowiedzieli się za życiem. Głosować będą posłowie, ale doświadczenia wielu krajów demokratycznych przede wszystkim USA pokazują, że parlamentarzyści są wrażliwi na taką skoordynowaną akcję elektoratu i zachęcamy wszystkich wyborców bezpośrednio przez stronę www.stopaborcji.pl żeby pisać e-maile do posłów i do nich dzwonić – dodaje Mariusz Dzierżawski, członek Rady Fundacji i Pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „stopaborcji”.

 

Wypowiedź posła Andrzeja Dąbrowskiego

Audio MP3
Pobierz

Wypowiedź Antoniego Zięby

Audio MP3
Pobierz

Wypowiedź Mariusza Dzierżawskiego

Audio MP3
Pobierz

 

RIRM

drukuj