fot. https://x.com/DefenceU

Ukraińska marynarka wojenna zniszczyła trałowiec rosyjskiej Floty Czarnomorskiej

Ukraińskie Siły Obronne zniszczyły trałowiec projektu 266M Kowrowiec rosyjskiej Floty Czarnomorskiej w nocy z soboty na niedzielę – poinformowały w niedziele na Telegramie Siły Morskie Sił Zbrojnych Ukrainy.

Ukraińska marynarka wojenna poinformowała o zniszczeniu rosyjskiego trałowca projektu 266M Kowrowiec. Okręt należał do rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.

„Wczoraj wieczorem ukraińskie Siły Obronne zniszczyły trałowiec 266-M Kowrowiec należący do rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. Marynarka Wojenna Sił Zbrojnych Ukrainy, wraz ze swoimi zaprzysiężonymi braćmi, nadal przybliża nas do zwycięstwa” – wskazano w komunikacie.

W informacji nadanej przez siły morskie nie podano, w jaki sposób okręt został zniszczony.

Kowrowiec był przeznaczony między innymi do prowadzenia okrętów za trałami, zwiadu czy układania torów wodnych na polach minowych.

PAP/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl