fot. PAP/Paweł Supernak

S. Żaryn: Działania wojenne przeciwko Ukrainie są wymierzone w cały naród i społeczeństwo

Działania wojenne przeciwko Ukrainie są wymierzone w cały naród i społeczeństwo – napisał na Twitterze rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych, Stanisław Żaryn. Celem agresora jest zniszczenie państwowości Ukrainy w obecnym kształcie – dodał.

„Rosja, dobierając cele w czasie wojny przeciwko Ukrainie, szuka takich obiektów, które są istotne społecznie na Ukrainie” – ocenił we wtorek Żaryn.

Według rzecznika to kolejny dowód na to, że działania wojenne przeciwko Ukrainie są wymierzone w cały naród i społeczeństwo.

„Celem rosyjskiej agresji jest zniszczenie państwowości Ukrainy w jej dotychczasowym kształcie oraz zniszczenie całego narodu, który stawia opór rosyjskiemu agresorowi” – uważa rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

Rosja dokonała agresji na Ukrainę 24 lutego. Od tego czasu niepodległe państwo broni się przed najazdem. Uciekając przed wojną z Ukrainy przez polskie przejścia graniczne przeszło do tej pory prawie 2,7 mln osób, które otrzymują tu pomoc. Część udaje się dalej na Zachód.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl