By Architect of the Capitol - aoc.gov, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7531712

Ukraina bez wsparcia USA

W amerykańskim Senacie upadła kolejna próba zapewnienia środków dla Ukrainy. Będzie kolejna nie podejmująca dzielącego Republikanów i Demokratów sporu wokół kryzysu na granicy.

Aby regulacje łączące pieniądze dla Ukrainy z reformami imigracyjnymi były dalej procedowane, potrzeba było poparcia 60 senatorów. Za zagłosowało 49, przeciwko było 50.

– Jeśli poza Donaldem Trumpem jest jeszcze jedna osoba, która kibicuje chaosowi w Senacie, jest to Władimir Putin – powiedział Chuck Schumer, lider Partii Demokratycznej w Senacie.

W Stanach Zjednoczonych trwa kampania poprzedzająca wybory prezydenckie. Do Białego Domu chce wrócić b. prezydent Donald Trump. I to on może mieć wpływ na decyzje polityków Partii Republikańskiej zasiadających w Senacie. Zarówno Republikanie, jak i Demokraci wzajemnie zarzucają sobie, że temat ustawy stał się częścią trwającej kampanii wyborczej. Za zagłosował jeden polityk Partii Republikańskiej biorący udział w negocjacjach nad kompromisem, ale został on uznany za nie do zaakceptowania przez Donalda Trumpa.

– Przez dziesięciolecia czołowe supermocarstwo na świecie było tym, które odstraszało. Już tak nie jest – zaznaczył Mitch McConnell, lider Partii Republikańskiej w Senacie.

Decyzja o finansowym wsparciu dla Ukrainy wciąż może zapaść, bo powstał osobny pakiet, który nie wkracza w spór wokół kryzysu na granicy. Zatrzymuje się na pieniądzach dla Ukrainy i Izraela. Oczekiwania w sprawie Ukrainy ma sekretarz generalny NATO, Jens Stoltenberg, który uznał, że obrona Kijowa to interes Sojuszu, a nie jałmużna.

Jest to niezwykle istotne, aby Kongres Stanów Zjednoczonych zgodził się na dalsze wsparcie dla Ukrainy. W najbliższej przyszłości liczę również na to, że wszyscy sojusznicy podtrzymają swoje zaangażowanie – wskazał

Przeforsowanie środków dla Ukrainy przez Kongres pozostaje jedynym planem administracji Joe Bidena, co potwierdził w Brukseli doradca ds. bezpieczeństwa narodowego, Jake Sullivan.

– Ostatecznie nie ma alternatywy dla Stanów Zjednoczonych wkroczenia na rynek i zapewnienia takiego poziomu zasobów, który pozwoli Ukrainie dysponować artylerią, systemami obrony powietrznej i innymi niezbędnymi zdolnościami – zaznaczył.

Stany Zjednoczone najmocniej wsparły militarnie Ukrainę po rosyjskiej agresji.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl