fot. Nasz Dziennik

[TYLKO U NAS] Red. S. Jagodziński o nagrodzie „Benerementi in Opere Evangelizationis” dla „Naszego Dziennika”: Nasza radość jest spowodowana okazją do potwierdzenia, iż w dziele ewangelizacji jesteśmy na dobrej drodze

Nasza radość z tej nagrody nie jest spowodowana tylko tym, że ktoś nas dostrzegł, docenił. Ona jest bardziej spowodowana okazją do potwierdzenia, iż w dziele ewangelizacji, jaką pełni Kościół, jesteśmy po dobrej stronie i na dobrej drodze. To jest w tym wszystkim najważniejsze. Doskonale wiemy, że Kościół ze swej natury jest misyjny. Oznacza to, iż każdy katolik ze swej natury musi być misyjny – powiedział red. Sławomir Jagodziński, redaktor „Naszego Dziennika”, w środowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Redakcja „Naszego Dziennika” została dzisiaj uhonorowana medalem „Benemerenti in Opere Evangelizationis”. Sprawę skomentował red. Sławomir Jagodziński.

– Nasza radość z tej nagrody nie jest spowodowana tylko tym, że ktoś nas dostrzegł, docenił. Ona jest bardziej spowodowana okazją do potwierdzenia, iż w dziele ewangelizacji, jaką pełni Kościół, jesteśmy po dobrej stronie i na dobrej drodze. To jest w tym wszystkim najważniejsze. Doskonale wiemy, że Kościół ze swej natury jest misyjny. Oznacza to, iż każdy katolik ze swej natury musi być misyjny. Oczywiście swoją misyjność będzie pełnił zgodnie ze swoim powołaniem, bo jest powołanie misjonarskie, czyli osoba jest wysyłana na misję do krajów misyjnych, ale jest także powołanie do wspierania misji. To może czynić każdy z wiernych – wskazał gość Radia Maryja.

Ewangelizować mogą także konkretne redakcje.

– Może to czynić każda redakcja, która rozumie to, że także jest odpowiedzialna za to, aby Pan Jezus i Ewangelia byli znani na całym świecie. Nie możemy się zwalniać z tej powinności – podkreślił.

Pielęgnowanie wiary musi iść w parze z dbaniem o rozum.

– Niestety dostrzegamy w świecie nie tylko odchodzenie od wiary, co miało miejsce przez całe wieki, ale ludzkość zdradza rozum. Niektóre pomysły ideologów, które się pojawiają, są zdradą rozumu. Doskonale wiemy o projektach i koncepcjach człowieka kłócących się ze zdrowym rozsądkiem i rozumem – mówił red. Sławomir Jagodziński.

Medale „Benerementi in Opere Evangelizationis” były wręczane w uroczystość chrztu Polski.

– Od święta chrztu Polski zaczął tworzyć się cały naród. Mieliśmy w historii wiele momentów, jak choćby sławne przemówienie Ojca Świętego Jana Pawła II: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi” z 1979 roku. To wszystko jest związane z misjami. Duch Święty buduje Kościół i ożywia misje – podsumował redaktor „Naszego Dziennika”.

Całą audycję z „Aktualności dnia” z udziałem red. Sławomira Jagodzińskiego można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj