fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] Red. Aneta Przysiężniuk-Parys: PiS wygrało dzięki konkretom

Wybory do europarlamentu Prawo i Sprawiedliwość wygrało dzięki konkretom i realizacji obietnic – oceniła w piątkowym programie „Warto zauważyć… w mijającym tygodniu” na antenie TV Trwam red. Aneta Przysiężniuk-Parys z „Naszego Dziennika”.

Dziennikarka komentowała wynik wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbyły się w niedzielę 26 maja. Jak oceniła „zwyciężyły konkrety, bo z takim programem Zjednoczona Prawica wyszła”.

Fakt, mieli tę przewagę, że są u steru władzy, więc zawsze łatwiej jest (coś) zaproponować. Niemniej sprawdzili się, ponieważ (…) wiele z tych zapowiedzianych programów wprowadzili. Rzutem na taśmę została też wprowadzona 13. emerytura, zapowiedź 500 plus na pierwsze dziecko – wymieniała gość TV Trwam.

Wśród czynników, które wpłynęły na zwycięstwo PiS w niedzielnych wyborach do PE, zdaniem red. Przysiężniuk-Parys znajduje się również „potężna praca w terenie”, jaką wykonała partia rządząca.

Oni byli bardzo zdeterminowani, jeśli chodzi o obecność w wielu miejscowościach – nie tylko w dużych miastach, ale także w tych mniejszych, powiatowych miejscowościach. Później rzeczywiście się to przełożyło, bo mamy przekrój głosujących i wiemy, że ludzie z mniejszych miejscowości, ze wsi byli głównymi (…) glosującymi na Zjednoczoną Prawicę – powiedziała red. Aneta Przysiężniuk-Parys.

Dziennikarka „ND” wskazała ponadto na „słabość przeciwnika” mającą wynikać m.in. z niekompetencji sztabu wyborczego Koalicji Europejskiej, a także na brak konkretnych propozycji i antypisowską retorykę.

Odbywające się w niedzielę 26 maja wybory do Parlamentu Europejskiego wygrało Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 45,38 proc. Drugi wynik miała Koalicja Europejska (38,47 proc.). Trzecie miejsce to Wiosna Roberta Biedronia (6,06 proc.). [czytaj więcej]

RIRM

drukuj