[TYLKO U NAS] R. Telus: Polacy zagłosowali za programem, który realizujemy i to jest najważniejsze

Tu nie chodzi tylko i wyłącznie o zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości, chodzi o zwycięstwo programu, który my przedstawiamy, który zaproponowaliśmy Polakom. Polacy tak naprawdę zagłosowali za programem, który my realizujemy i to jest najważniejsze. Z tego się możemy cieszyć i dalej realizować ten program – program dobry dla Polski – mówił Robert Telus, poseł Prawa i Sprawiedliwości, w piątkowym wydaniu „Polskiego punktu widzenia” na antenie Telewizji Trwam.

W czwartek w Ożarowie Mazowieckim odbyło się posiedzenie klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Posłowie i senatorowie, zarówno z poprzedniej kadencji, jak i wybrani na kolejną, spotkali się z prezesem partii Jarosławem Kaczyńskim. Jak powiedział poseł Robert Telus, nastroje były pozytywne.

– Zwyciężyliśmy po raz drugi. PiS to jest jedyna partia po 1989 roku, która po raz drugi ma samodzielną większość w Sejmie. To jest bardzo ważne zwycięstwo, dlatego jest się z czego cieszyć. Tu nie chodzi tylko i wyłącznie o zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości, chodzi o zwycięstwo programu, który przedstawiamy, który zaproponowaliśmy Polakom. Polacy tak naprawdę zagłosowali za programem, który my realizujemy i to jest najważniejsze. Z tego możemy się cieszyć i dalej realizować ten program – program dobry dla Polski – podkreślił poseł.

Jarosław Kaczyński przedstawił trzy osoby, które rekomenduje komitetowi politycznemu, aby objęły najważniejsze funkcje w parlamencie.

– Prezes powiedział o trzech osobach najważniejszych w państwie, które rekomendujemy, ale jeszcze nie są zatwierdzone przez komitet polityczny. (…) Mateusz Morawiecki jako premier – był premierem i wprowadzał ten program dobrej zmiany. Jak również Stanisław Karczewski na marszałka Senatu i Elżbieta Witek na marszałka Sejmu. To są rekomendowane osoby dla komitetu politycznego i mamy nadzieję, że komitet polityczny je zatwierdzi – wskazał Robert Telus.

Prawo i Sprawiedliwość co prawda wygrało wybory, zarówno do Sejmu, jak i Senatu, natomiast nie osiągnęło samodzielnej większości w Senacie.

– Nie mamy większości, ale jako Prawo i Sprawiedliwość wygraliśmy wybory do Sejmu – tam mamy samodzielną większość – i do Senatu, gdzie tej większości samodzielnej nie mamy. Są prowadzone rozmowy. Zachęcamy senatorów, a szczególnie senatorów niezależnych, żeby poparli program, który przedstawialiśmy – zaznaczył gość Telewizji Trwam.

Prawo i Sprawiedliwość złożyło protesty wyborcze do Sądu Najwyższego dotyczące sześciu senackich okręgów. Partia chce, aby głosy w tych okręgach zostały ponownie sprawdzone i przeliczone.

– Każdy ma możliwość złożenia protestu. Jeżeli jest podstawa do tego, to można złożyć. Niedawno były wybory samorządowe i w moim okręgu Polskie Stronnictwo Ludowe przegrało jeden mandat z Prawem i Sprawiedliwością o 150 głosów – też złożyli protest. Każdy ma prawo złożyć ten protest. Od tego jest Sąd Najwyższy, od tego jest tak zapisane prawo, że można to sprawdzić. Niech sprawdzą, żebyśmy nie mieli wątpliwości – powiedział poseł PiS.

radiomaryja.pl

drukuj