fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Prof. H. Wnorowski: W tej chwili polska gospodarka bardzo dobrze radzi sobie z koronakryzysem

Jeszcze pewnie będziemy mieli autentyczne powody do zmartwień, natomiast obecnie polska gospodarka bardzo dobrze radzi sobie z koronakryzysem mówił w czwartkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja prof. Henryk Wnorowski, ekonomista.

Prof. Henryk Wnorowski odniósł się do obecnej sytuacji, w jakiej znalazła się polska gospodarka w obliczu kryzysu spowodowanego wybuchem pandemii koronawirusa.

Jesteśmy w dobie koronakryzysu. Być może będzie to nawet największy kryzys w historii ludzkości. Kryzysy mają jednak to do siebie, że nie wszystkie dotykają poszczególne kraje w równym stopniu. To, co natomiast obserwujemy w Polsce, powinno nastrajać nas pozytywnie. Jeszcze pewnie będziemy mieli autentyczne powody do zmartwień, natomiast obecnie polska gospodarka bardzo dobrze radzi sobie z tym kryzysem – stwierdził ekonomista.

Można zadać pytanie, skąd to się bierze. Myślę, że bez specjalnie głębokich analiz moglibyśmy wskazać kilka powodów. Jednym z nich to nasze przedsiębiorcze podejście. My jako naród potrafimy sobie radzić w trudnych sytuacjach. Widzimy, że wszyscy a zwłaszcza przedsiębiorcy z tych branż, które były wyłączone z gospodarki, od razu bardzo intensywnie przystąpili do pracy – dodał gość „Aktualności dnia”.

Ekspert odniósł się również do projektu ustawy – skierowanego do Sejmu przez prezydenta Andrzeja Dudę – o dodatku solidarnościowym. Zgodnie z jego założeniem, przewiduje on wsparcie finansowe – w kwocie 1400 zł przez trzy miesiące – dla osób zwolnionych z pracy po 31 marca bieżącego roku.

Ta inicjatywa wydaje się być dość interesująca i bardzo oczekiwana przez tych, którzy zostali najbardziej dotknięci przez koronakryzys. Natomiast należy mieć świadomość, że wszelkie propozycje pomocowe to również duży wysiłek ze strony rządu. Każda tego typu inicjatywa powoduje w konsekwencji zwiększanie zadłużenia. Uważam z kolei, że szczególnie potrzebne są te rozwiązania, które pozwalają zabezpieczyć przychody naszym obywatelom – zaznaczył ekonomista.

Całą rozmowę z udziałem prof. Henryka Wnorowskiego można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl