fot. pixabay

[TYLKO U NAS] P. Ozdoba: Zachęcam, byśmy pojawili się na Narodowym Marszu dla Życia i Rodziny i dali wyraz temu, że wspieramy pełną ochronę życia od poczęcia oraz rodzinę 

Zachęcam wszystkich Państwa, byśmy pojawili się na Placu Zamkowym na Narodowym Marszu dla Życia i Rodziny i dali wyraz naszym poglądom, dali wyraz temu, że wspieramy postulaty związane z pełną ochroną życia od poczęcia, a także postulaty broniące małżeństwa, jako związku kobiety i mężczyzny oraz broniące rodziny – mówił Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, w piątkowym programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam.

19 września 2021 roku ulicami Warszawy przejdzie [Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny]. Szesnasty już pochód dla Życia i Rodziny rozpocznie się o godzinie 11.30 na Placu Zamkowym w Warszawie.

https://twitter.com/PawelOzdoba/status/1438977448650153986

Prezes Centrum Życia i Rodziny podkreślił, że w tym roku hasłem przewodnim Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny są słowa: „Tato – bądź, prowadź, chroń”. Organizatorzy wydarzenia, przywołując badania CBOS, podają, że aż 30 proc. młodych Polaków w trudnych chwilach nie może liczyć na własnego ojca, a tylko 15 proc. dzieci chętnie rozmawia z tatą. Jednak dla ponad 40 proc. młodych ludzi bardzo ważne jest uznanie ojca. [więcej]

– Jest to szczególne przypomnienie roli ojca w życiu społecznym i rodzinnym. Chcemy ojcostwo podnieść na wyższy poziom. Chcemy o nim mówić i chcemy o nim przypominać. Chcemy pokazywać jak odpowiedzialny ojciec, odpowiedzialny mąż, odpowiedzialny mężczyzna jest kluczowym elementem społecznej układanki. Bez odpowiedzialnych ojców będzie nam trudno budować zdrowe, pobożne, katolickie rodziny, które będą pełne miłości do swoich dzieci i będą umiejętnie kształtować rzeczywistość i edukować, wychowywać młode pokolenie – powiedział Paweł Ozdoba.  

– Chcemy w ten sposób nawiązać do „Roku św. Józefa”, który trwa w Kościele katolickim. Stąd nawiązanie do ojcostwa, bo św. Józef jest wciąż doskonałym wzorem do naśladowania przez każdego mężczyznę i każdego ojca. Św. Józef był ziemskim ojcem Chrystusa, naszego Zbawiciela. Swoje powołanie wypełnił w sposób doskonały i tym samym odwołujemy się do tej postaci i do „Roku św. Józefa”. Chcemy, żeby tegoroczny Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny został pamiątką w związku z beatyfikacją (ks. kard. Stefana Wyszyńskiego – red.) Prymasa Polski, która miała miejsce kilka dni temu. Prymas wielokrotnie nazywany był Ojcem Narodu. Stąd hasło: „Tato – bądź, prowadź, chroń”. Jest bardzo uniwersalne, bo nie tylko odnosi się do „Roku św. Józefa”, nie tylko do beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, ale także do roli ojca w życiu społecznym, w życiu rodzinnym. O tym chcemy mówić podczas niedzielnego Marszu – dodał.

https://twitter.com/CentrumZycia/status/1436660801536880640?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1436660801536880640%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.radiomaryja.pl%2Finformacje%2Ftylko-u-nas-p-ozdoba-w-tym-roku-chcemy-przypomniec-i-podniesc-role-ojcostwa-niezwykle-wazna-role-i-misje-role-ojca-nie-tylko-w-zyciu-rodzinnym-ale-takze-w-zyciu-spolecznym%2F

Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się w najbliższą niedzielę (19 września). Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.30 na Placu Zamkowym w Warszawie.

– Kryzys ojcostwa, który obserwujemy, jest bardzo groźny i niebezpieczny, dlatego należy o nim mówić. Trzeba uświadamiać opinię publiczną, że dostrzegamy pewien kryzys męstwa, czasami być może nawet ojcostwa. Zauważyliśmy, że rodzice, a w szczególności ojcowie, czasami abdykują ze swoich ról wychowawczych, co jest bardzo niebezpieczne. Rodzina jest pierwszym miejscem i ma największe pole do popisu, jeśli chodzi o wychowanie młodego pokolenia, wychowanie dzieci. To właśnie rodzina jest miejscem, gdzie kształtuje się duchowość, gdzie kształtuje się intelekt, gdzie kształtuje się cała osobowość młodego człowieka – zaznaczył prezes Centrum Życia i Rodziny.

Gość TV Trwam przypomniał, że warto pamiętać, iż święci rodzice, święte wychowanie, to także święte dzieci.

– Chcemy zwracać uwagę, że atmosfera rodzinna, którą w przeważającej mierze kształtuje obecność kochającego i odpowiedzialnego ojca, jest niezwykle ważna dla naszych czasów. Naukowe badania amerykańskie wskazują na to, że kobiety, które decydują się na dokonanie aborcji, robią to w przeważającej mierze tylko dlatego, że nie mają oparcia w swoim mężu, nie mają oparcia w ojcu dziecka. Rola mężczyzny jest kluczowa, (…) jest na wagę życia – zaznaczył Paweł Ozdoba.      

Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której domaga się, by tzw. małżeństwa jednopłciowe oraz związki partnerskie były uznawane w całej Unii Europejskiej. Przeciw tym postulatom byli eurodeputowani Prawa i Sprawiedliwości. Reprezentanci Platformy Obywatelskiej w PE w większości wstrzymali się od głosu, a Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Wiosny poparli rezolucję. [czytaj więcej] Zdaniem prezesa Centrum Życia i Rodziny z różnych stron model tradycyjnej rodziny jest atakowany.

– Niestety strategia Komisji Europejskiej, która została ogłoszona na lata 2020-2025 jest nieustannie realizowana i agenda unijna popycha te sprawy do przodu, popycha do przodu całą rewolucję kulturową, całą rewolucję seksualną, marksistowską. Jako Centrum Życia i Rodziny na początku 2021 roku (wiosną) informowaliśmy, że ta strategia jest bardzo niebezpieczna, ponieważ zakłada, a następnie nakazuje konieczność wprowadzenia tzw. mechanizmu wzajemnego uznawania. Mechanizm ten oznacza, że w pierwszym kroku kraje takie jak: Polska, Rumunia czy Węgry, które nie akceptują tzw. małżeństw homoseksualnych, nie uznają ich, będą musieli jednak przyjąć mechanizm, który będzie zmuszał do tego, aby nazywać małżeństwem związek dwóch mężczyzn lub dwóch kobiet, który został legalnie zawarty np. we Francji lub w Hiszpanii. W tych krajach jest to w pełni legalne, jest to element prawa. Tzw. mechanizm wzajemnego uznawania rodzi poważne konsekwencje, bo za chwilę, nawet jeśli w świetle polskiego prawa nie będzie czegoś takiego jak małżeństwo homoseksualne, to ten mechanizm będzie zmuszał nas do określania pewnych związków zawartych w innych krajach mianem małżeństwa jednopłciowego. Jest to prosta droga do tego, żeby w pełni w Polsce zalegalizować związki partnerskie, a następnie małżeństwa jednopłciowe. Do tego nie możemy dopuścić – powiedział gość programu „Polski punkt widzenia”.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku. Z roku na rok wydarzenie się rozwija i staje się coraz bardziej popularne.

https://twitter.com/CentrumZycia/status/1438893268801101832

– Pokazuje to frekwencja i zainteresowanie Marszem. W 2020 roku, pomimo dużych utrudnień związanych z obostrzeniami pandemicznymi, na warszawskim Placu Zamkowym pojawiło się ok. 5 tys. osób i przeszło w uroczystym oraz wesołym pochodzie. (…) Zachęcam wszystkich Państwa, byśmy pojawili się na Placu Zamkowym i dali wyraz naszym poglądom, dali wyraz temu, że wspieramy postulaty związane z pełną ochroną życia od poczęcia, a także postulaty broniące małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny oraz broniące rodziny. Musimy dać temu zdecydowanie wyraz, ponieważ jesteśmy świadomi, że środowiska lewicowe, feministyczne, bardzo mocno się aktywizują – podsumował Paweł Ozdoba.  

https://twitter.com/CentrumZycia/status/1438774097908015107

Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny został objęty patronatem przez Radio Maryja i TV Trwam. Zachęcamy do śledzenia relacji z wydarzenia na portalu Radia Maryja.

Poniżej fotorelacja z XV Marszu dla Życia i Rodziny:

fot. Monika Bilska


radiomaryja.pl

drukuj