https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/rece-ze-znakiem-transseksualistow_9393899.htm#page=1&query=gender&position=10

PE przyjął rezolucję o uznaniu tzw. małżeństw jednopłciowych i związków partnerskich w całej UE

Parlament Europejski przyjął dziś rezolucję, w której domaga się, by tzw. małżeństwa jednopłciowe oraz związki partnerskie były uznawane w całej Unii Europejskiej. Przeciw tym postulatom byli eurodeputowani PiS. Reprezentanci PO w PE w większości wstrzymali się od głosu, a SLD i Wiosny – poparli rezolucję.

PE chce, by tzw. małżeństwa lub związki partnerskie zawarte w jednym państwie członkowskim były uznawane we wszystkich krajach UE w jednolity sposób i miały takie same prawa jak małżeństwa kobiet i mężczyzn. Europosłowie uznali też, że społeczność LGBT w Polsce i na Węgrzech jest dyskryminowana i wezwali UE do wszczęcia postępowań w sprawie.

Europoseł Patryk Jaki ocenił, że PE tą rezolucją wzywa do łamania traktatów UE.

– To jest wezwanie do bezczelnego łamania traktów i praworządności, dlatego że przypominam – prawo rodzinne i kwestie związane z kulturą, moralnością, etyką, ale i również religią to są wyłącznie kompetencje państw członkowskich. Nikt Polakom nie zabrał do tej pory kompetencji do tego, aby sami decydowali o własnym kraju i jakimi zasadami w tym zakresie się kierować. Unia Europejska próbuje to wymusić i po raz kolejny łamie traktaty, a robi to z konkretnego powodu, dlatego że ma duże przekonanie, że zniszczy tożsamościowo i kulturowo Polskę, i wtedy łatwiej będzie nasz kraj podbijać również ekonomicznie i gospodarczo. Na tym przecież Niemcom, dla których UE jest tylko narzędziem, zależy – wskazał polityk.

Europoseł Patryk Jaki podkreślił również, że to Polacy będą decydowali o tym czy tzw. małżeństwa jednopłciowe powinny być legalne, a nie Bruksela.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl