fot. https://pixabay.com/

[TYLKO U NAS] P. Guzdek: Na tzw. przemyśle aborcyjnym została zbudowana jeszcze jedna gałąź – to handel narządami dzieci nienarodzonych

24 czerwca 2022 roku Sąd Najwyższy USA zniósł konstytucyjne prawo do tzw. aborcji. Organ orzekł, że amerykańska konstytucja nie gwarantuje prawa do zabijania nienarodzonych dzieci. Sąd Najwyższy USA odwrócił tym samym stan prawny obowiązujący od 1973 roku. „Środowiska obrońców życia odczytują orzeczenie Sądu Najwyższego USA (…) jako błogosławiony owoc zawierzenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi. Rosja była pierwszym krajem na świecie, który zalegalizował tzw. aborcję” – powiedział Piotr Guzdek z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Sąd Najwyższy USA wskazał, że prawa do tzw. aborcji nie można wyinterpretować z konstytucji. Oznacza to, że amerykańska konstytucja nie gwarantuje prawa do zabijania nienarodzonych dzieci. Piotr Guzdek ocenił, że decyzja ta jest owocem zawierzenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi przez Ojca Świętego Franciszka.

– Środowiska obrońców życia odczytują orzeczenie Sądu Najwyższego USA w perspektywie postanowień Ojca Świętego Franciszka, jako błogosławiony owoc zawierzenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi. Przesłania w Fatimie mówiły o rozszerzaniu się błędów Rosji wśród narodów świata, a tzw. aborcja jest jednym z podstawowych błędów Rosji bolszewickiej. Rosja była pierwszym krajem na świecie, który zalegalizował tzw. aborcję w ramach krajowego porządku prawnego, który pozwolił na jej finansowanie ze środków publicznych – ocenił gość Radia Maryja. [czytaj więcej]

Proceder zabijania nienarodzonych dzieci wspierany jest nie tylko przez tzw. korporacje aborcyjne, ale również przez Organizację Narodów Zjednoczonych (ONZ).

– Niejednoznaczność poszczególnych firm w USA wynika przede wszystkim z tego, że upada jedno z największych kłamstw XX wieku. Sąd Najwyższy USA stwierdza, że konstytucja nie gwarantuje prawa do tzw. aborcji, tymczasem na podstawie orzeczenia z 1973 roku w USA nie tylko zalegalizowano tzw. aborcję, ale ją zdogmatyzowano. Uznano za probierz demokracji, standard demokratycznego państwa prawa. (…) Tzw. korporacje aborcyjne, które mają swoje źródło w USA, rozszerzały tzw. przemysł aborcyjny poza granice USA, przy wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). (…) Jest to forma pewnego rodzaju przemysłu, który obraca miliardami dolarów – podkreślił Piotr Guzdek z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Piotr Guzdek zwrócił uwagę, że w ramach tzw. przemysłu aborcyjnego handluje się narządami dzieci nienarodzonych. [czytaj więcej]

–  Na tzw. przemyśle aborcyjnym została zbudowana jeszcze jedna gałąź przemysłu. To jest handel narządami dzieci, które poddawano tzw. aborcji. O tym opinia publiczna w USA niechętnie chciała informować. Handel dokonywał się w ośrodkach, w których świadczone były tzw. usługi aborcyjne. Tkanki dzieci wykorzystywano do przemysłu farmakologicznego, kosmetycznego, transplantacyjnego. Handlowano tkankami oraz narządami dzieci nienarodzonych – akcentował gość Radia Maryja.

Całą rozmowę z Piotrem Guzdkiem w audycji „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl