fot. PAP/Artur Reszko

Forum Ambitnych Miast Województwa Podlaskiego

W Białymstoku odbyło się inauguracyjne Forum Ambitnych Miast Województwa Podlaskiego. W wydarzeniu wzięli udział Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister resortu funduszy i polityki regionalnej oraz marszałek Artur Kosicki.

W ramach forum chcemy realizować działania, które spowodują, że jakość życia mieszkańców będzie się poprawiać – podkreśliła na konferencji prasowej wiceszefowa resortu funduszy i polityki regionalnej.

Małgorzata Jarosińska-Jedynak poinformowała, że Forum Ambitnych Miast jest realizowane w ramach programu rozwój lokalny. Jest on częścią środków Europejskiego Obszaru Gospodarczego i norweskich.

Wiceminister dodała, że 117 mln euro to wartość programu a 102 mln euro trafi do 29 miast na realizację ważnych inicjatyw, nie tylko infrastrukturalnych.

– Chcemy, aby działania, które będą określone służyły później również innym samorządom w dążeniu do tego, aby nasze miasta były kreowane w zgodzie z równoważonym rozwojem, ale nie tylko same miasta, także ich obszary funkcjonalne. Ważna inicjatywa podjęta przez Forum Ambitnych Miast, aby współpracować ze sobą, aby wymieniać się doświadczeniami i realizować wspólne projekty. Myślę, że to zaprocentuje w dalszym etapie działania realizowanie kolejnych projektów, za co trzymam bardzo mocno kciuki – mówiła Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Miejsca, w których realizowane, będą inwestycje zostały wybrane w konkursie spośród 255 miast.

RIRM

drukuj