fot. PAP/Darek Delmanowicz

[TYLKO U NAS] Min. dr hab. M. Warchoł: W Europie widzimy tendencję do chrystianofobii

Od 2015 roku odnotowano ponad dwa tysiące ataków na chrześcijan w Polsce. Solidarna Polska zachęca do wsparcia inicjatywy projektu ustawy „W Obronie Chrześcijan”, który ma ukrócić bezkarność w tym zakresie. „W Europie widzimy tendencję do chrystianofobii. (…) Sam fakt zniszczenia krzyża, kościoła, kapliczki będzie karalny bez konieczności szukania wiernych, którzy poczuli się tym urażeni. Tym samym zamkniemy sądom furtkę na bezkarność, którą wykorzystują do wypuszczania przestępców” – powiedział dr hab. Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości, w czwartkowym programie „Polski punkt widzenia” w Telewizji Trwam.

Ataki na chrześcijan narastają już nie tylko na świecie, ale także w Polsce.

– Mamy do czynienia z ogromną falą agresji wobec chrześcijan. Niszczone są krzyże i kościoły, przerywane są Msze święte. Potwierdzają to statystyki: o 1400 procent wzrosła ilość ataków na chrześcijan w ostatnich latach. (…) Skala widoczna jest gołym okiem. W żadnej innej grupie przestępstw nie ma tego typu wzrostu. W Europie widzimy tendencję do chrystianofobii – zauważył wiceminister sprawiedliwości.

Dr hab. Marcin Warchoł podkreślił, że Solidarna Polska ma złożyć projekt obywatelski, który ma powstrzymać ataki na chrześcijan.

– Sam fakt zniszczenia krzyża, kościoła, kapliczki będzie karalny bez konieczności szukania wiernych, którzy poczuli się tym urażeni. Tym samym zamkniemy sądom furtkę na bezkarność, którą wykorzystują do wypuszczania przestępców – mówił gość Telewizji Trwam.

Przyczyną rosnących ataków jest między innymi demoralizacja sędziów oraz komunistyczne prawo.

– Zeszły się tutaj dwie rzeczy. Pierwszą z nich jest komunistyczne prawo z 1949 roku. Drugą przyczyną są zdemoralizowani sędziowie, którzy wykorzystują prawo, aby prezentować swoje lewackie poglądy. (…) Bezkarność rodzi kolejną agresję. Zło potęguje. Przyzwalanie na zło rodzi większe zło. (…) Do czego musi jeszcze dojść? – zwrócił uwagę wiceminister sprawiedliwości.

Solidarna Polska zachęca do wsparcia inicjatywy projektu ustawy „W Obronie Chrześcijan”, który ma ukrócić bezkarność.

– Wychodzimy do ludzi. W tej chwili zebraliśmy już przeszło 40 tysięcy podpisów w ciągu trzech tygodni. Widzimy ogromne zainteresowanie obywateli, którzy chcą się zaangażować, chcą się podpisać. Czują, że jest to ich projekt – akcentował gość Telewizji Trwam.

Projekt „W Obronie Chrześcijan” to przede wszystkim nowelizacja Kodeksu karnego, która rozszerzy zakres czynów karalnych. W projekcie zaproponowano zmiany w artykułach 195. i 196. Kodeksu karnego. Więcej informacji można znaleźć [tutaj].

Pod inicjatywą będzie można złożyć swój podpis podczas 14. Dziękczynienia w Rodzinie przy Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl