PAP/Tomasz Gzell

[TYLKO U NAS] Wicemin. M. Warchoł o nieudanym wotum nieufności wobec ministra Zbigniewa Ziobry: Dyskusje o wotum nieufności są dla nas okazją do pokazania całego zła, które miało miejsce za rządów Platformy Obywatelskiej

Siódma próba głosowania nad wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości zakończona kompromitacją opozycji. Kompromitacją, która obnażyła fatalne lata rządów Platformy Obywatelskiej, kiedy prawo zmieniane było dla przestępców. Dyskusje o wotum nieufności są dla nas okazją do pokazania całego zła, które miało miejsce za rządów PO oraz tego, co się później wydarzyło. Musieliśmy to naprawiać i zmieniać prawo tak, żeby chronić Polaków przed przestępstwami (…). Pokazaliśmy, że PO stworzyła ustawy korzystne dla mafii lichwiarskich, przez co ludzie tracili domy, mieszkania za niewielką pożyczkę (…). Pokazaliśmy, iż zabieramy przestępcom i dajemy rodzinom oraz dzieciom. Tymczasem za czasów rządu PO było na odwrót – wskazał Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

We wtorek odbyło się głosowanie nad kolejnym wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości. Była to siódma próba wyeliminowania Zbigniewa Ziobry przez opozycję. To kolejna nieudana próba Platformy Obywatelskiej, która zakończyła się kompromitacją [czytaj więcej].

Prawica po raz kolejny przypomniała Polakom prawdziwe intencje PO oraz tego, jak żyło się za ich rządów.

Siódma próba głosowania nad wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości zakończona kompromitacją opozycji. Kompromitacją, która obnażyła fatalne lata rządów Platformy Obywatelskiej, kiedy prawo zmieniane było dla przestępców. Dyskusje o wotum nieufności są dla nas okazją do pokazania całego zła, które miało miejsce za rządów PO oraz tego, co się później wydarzyło. Musieliśmy to naprawiać i zmieniać prawo tak, żeby chronić Polaków przed przestępstwami (…). Pokazaliśmy, że PO stworzyła ustawy korzystne dla mafii lichwiarskich, przez co ludzie tracili domy, mieszkania za niewielką pożyczkę (…). Pokazaliśmy, iż zabieramy przestępcom i dajemy rodzinom oraz dzieciom. Tymczasem za czasów rządu PO było na odwrót. To oni zmieniali prawo tak, żeby np. były problemy z dostępem do leków. Na odchodne PO wykreśliło przepisy karne dotyczące prowadzenia apteki lub hurtowni leków bez zezwolenia, co spowodowało gigantyczny brak leków w aptekach. Ludzie chorzy na cukrzycę czy zakrzepicę nie mogli otrzymać leków (…). My to wszystko pokazaliśmy. Siódma kompromitacja totalnej opozycji to obnażenie ich prawdziwych intencji, to przypomnienie Polakom, jak wtedy rządziła Platforma Obywatelska – oznajmił Marcin Warchoł.

Europosłowie Platformy Obywatelskiej głosują przeciwko własnej ojczyźnie. Warto zauważyć, że żadne inne państwo, mimo wewnętrznych problemów, nie robi wszystkiego, by UE nakładała na nie kolejne sankcje.

Agresja, nienawiść w wykonaniu opozycji, w szczególności członków PO, to dowód bezradności. Oni odpowiadają za blokowanie środków z Krajowego Planu Odbudowy. Minister Zbigniew Ziobro pokazał 40 rezolucji, gdzie polscy europosłowie do Parlamentu Europejskiego z PO i Lewicy głosowali przeciwko swojemu krajowi. W każdym innym państwie Unii Europejskiej jest to niewyobrażalne, żeby opozycja głosowała za sankcjami wobec ojczyzny. Pamiętamy, kiedy we Włoszech wybory wygrała Giorgia Meloni, to wtedy jej rywal, socjalista, pytany był w mediach, czy będzie się na nią skarżył. On powiedział, że nie, bo racja stanu jest ponad tego typu rozgrywki partyjne i należy to zostawić w kraju, bo na zewnątrz nie wolno występować przeciwko swojej ojczyźnie. Platforma Obywatelska robi wręcz przeciwnie, wycierając salony europejskie, skamlą u klamek brukselskich, prosząc o to, żeby kolejne sankcje zostały nałożone na Polskę. Gdyby nie ich postawa, to wielu biurokratów brukselskich nie miałoby podstaw do tego, żeby atakować nasz kraj, bo oni wiedzą doskonale o tym, jakie są u nas przepisy. Oczywiście te pieniądze się nam należą, jesteśmy okradani w biały dzień, natomiast pretekst do tego daje absolutnie opozycja, domagając się sankcji przeciwko swojej ojczyźnie – podkreślił wiceminister sprawiedliwości.

Podczas dzisiejszej debaty w Sejmie ma pojawić się temat projektu „W obronie Chrześcijan”.

Powstał on z inicjatywy Solidarnej Polski. Projekt zakłada nowelizację Kodeksu karnego, która ma zwiększyć ochronę wolności religijnej.

Prawie 400 tys. osób podpisało się pod tym bardzo ważnym projektem dla ochrony wolności religijnej w Polsce. Jest to projekt, który chroni prawo do wyznawania swojej religii. Nie możemy pozwalać na to, żeby Msze święte były przerywane, żeby kościoły były atakowane, krzyże ścinane – to zło wymaga przeciwdziałania. Musimy bronić wartości, na których oparta jest Polska, a tymi wartościami jest wolność religijna i tożsamość chrześcijańska. Jest to bezwzględnie bardzo ważny projekt, projekt proobywatelski, chroniący krzyże, kościoły, nabożeństwa, wolność sumienia i religii przed atakiem. Pracownik Ikea został zwolniony z pracy, dlatego że nie chciał wziąć udziału w promocji LGBT. Drukarz z Łodzi nie chciał wydrukować plakatu dla osób homoseksualnych i spotkał się z problemami prawnymi. Księdza wyproszono z publicznej ceremonii poświęcenia pralni Towarzystwa św. Brata Alberta we Wrocławiu, bo firma niemiecka nie życzyła sobie obecności księdza. W Szczecinie dyrektorka zdjęła krzyż w szkole. To są przykłady dyskryminacji, które mamy na co dzień. Mamy 1400 ataków więcej, niż było to siedem lat temu. Oprócz ataków słownych coraz częstsze są ataki fizyczne, napaści na księży, rozboje, usiłowania zabójstwa. Jeżeli nie powstrzymamy zła w mniejszej postaci, to zostanie ono spotęgowanie do gigantycznie dużych rozmiarów. Naszym obowiązkiem jako ludzi wierzących jest to, żeby był spokój, aby istniało bezpieczeństwo wszystkich grup. Chrześcijanie nie mogą być dyskryminowani w swoim kraju i ten przepis temu służy. Święty Jan Paweł II podkreślał, że jeżeli wolność religijna zostanie zagrożona, to wtedy są podważane wszystkie prawa obywatelskie. Ufam, że projekt ten będzie poparty przez wszystkich posłów – podkreślił wiceminister Marcin Warchoł.

Całą rozmowę z wiceministrem Marcinem Warchołem można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl