Sejmowa komisja chce postawić Zbigniewa Ziobrę przed Trybunałem Stanu

Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej przyjęła wniosek, że postawienie byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu jest zasadne. 

Byłemu ministrowi sprawiedliwości zarzuca się naruszenie konstytucji, ustawy o Radzie Ministrów oraz ustawy o działach administracji rządowej.

Zbigniew Ziobro odnosząc się do tej decyzji powiedział, że jest to zemsta za jego skuteczną walkę z korupcją ludzi władzy.

– Mówiąc krótko, skuteczne działanie, jako ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego, którego dziś bardzo drażni nieudolne i niesprawne rządzenie Polską polityków Platformy Obywatelskiej, na czele z panem prezydentem Bronisławem Komorowskim. W tej sprawie Platforma naruszyła wszelkie standardy prawne. Już Rzymianie mawiali, że aby wyrobić sobie zdanie, należy przesłuchać świadków obu stron – świadków oskarżenia i obrony. W tej sprawie byli wysłuchani tylko świadkowie oskarżenia i to specyficzni – tacy, którzy w znacznej części mieli kłopoty z prawem, kiedy byłem prokuratorem generalnym – zauważył Zbigniew Ziobro.

Zbigniew Ziobro dodał, że decyzja sejmowej komisji wpisuje się w kampanię prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Platforma złożyła wnioski o postawienie Zbigniewa Ziobry oraz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu w 2012 roku.

RIRM

drukuj