fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] M. Romanowski: Unia Europejska staje się opresyjną organizacją, która tłamsi wolność sumienia, wyznania, prawo do przekonań, a w konsekwencji uderza w rodzinę

Samorządy ulegają szantażom ze strony Komisji Europejskiej i wycofują się z uchwał chroniących rodziny. Bruksela niszczy swobodę sumienia i narzuca określony sposób myślenia. To atak na kulturę prawną oraz suwerenne państwo. Unia Europejska staje się opresyjną organizacją, która tłamsi wolność sumienia, wyznania, prawo do przekonań, a w konsekwencji uderza w naturalną rodzinę – powiedział Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Przed dwoma tygodniami Waldemar Buda, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, skierował list do samorządowców, w którym nakłaniał do uchylenia bądź zmiany uchwał dotyczących ochrony rodziny. Wiele sejmików dostosowało się do tego zalecenia. [czytaj więcej] 

– W zeszłym roku Solidarna Polska ostrzegała przed mechanizmem powiązania środków Unii Europejskiej z tzw. praworządnością . Teraz nie trzeba go bezpośrednio stosować, żeby użyć skutecznego szantażu w stosunku do polskich samorządów. Cztery województwa odeszły od swoich pierwotnych deklaracji i wycofały się z uchwał – powiedział Marcin Romanowski.

Najbardziej ewidentnym przykładem uległości jest uchwała Sejmiku Województwa Podkarpackiego, gdzie miejsce stanowiska, które przeciwstawia się promowania ruchów LGBT, mamy „Podkarpacie jako region utrwalonej tolerancji” – kontynuował wiceminister sprawiedliwości.

– Nie można ulegać takim szantażom. To były względy, którymi kierowali się samorządowcy, żeby nie podpaść Komisji Europejskiej. Nie chcieli, żeby słuszne postulaty były pretekstem do zabierania środków. Nie ma żadnej wątpliwości, że nie możemy ulegać presji, bo to krok do tego, by Bruksela stosowała szantaże w innych sprawach. Zaraz będzie oczekiwała, żeby bezpośrednio wspierać w sposób uprzywilejowany tego typu organizacje. W obszarze gospodarczym także pojawią się kolejne oczekiwania. Należy twardo stać przy swoim stanowisku i interesie Polski. Tylko w ten sposób będziemy szanowani przez innych i wyłącznie tak będziemy w stanie realizować nasze interesy, bo ze słabymi nikt się nie liczy – zaznaczył Marcin Romanowski.

Gość Radia Maryja zwrócił uwagę na to, że „pretekst do atakowania Polski zawsze się znajdzie. To wystarczający argument za tym, by się temu przeciwstawiać”.

– Kiedy druga strona poczuje opór, będzie się dwa razy zastanawiać, czy chce iść ponownie na konflikt. (…) Bruksela niszczy swobodę sumienia i narzuca określony sposób myślenia. To atak na kulturę prawną oraz suwerenne państwo. Unia Europejska staje się opresyjną organizacją, która tłamsi wolność sumienia, wyznania, prawo do przekonań, a w konsekwencji uderza w naturalną rodzinę – podsumował wiceszef resortu sprawiedliwości.

Cała rozmowa z wiceministrem Marcinem Romanowskim dostępna jest [tutaj].  

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl