fot. PAP/Darek Delmanowicz

[TYLKO U NAS] M. Możdżonek: Poprzez pracę Fundacji Marcina Możdżonka chcę oddać to, co dostałem od innych; zapraszam na „Weekend z Mistrzem” do Elbląga!

Po zakończonej karierze siatkarskiej pomyślałem, że nie chcę rozbratu z moją ukochaną dyscypliną i chciałbym przekazać coś innym, podzielić się swoimi doświadczeniami, wiedzą, a także opowiedzieć, jak wygląda kariera siatkarza, na którą w moim przypadku składało się 20 lat harówki. Założyłem więc swoją fundację i mam nadzieję, że dzięki niej będę mógł oddać to, co dostałem od innych. Teraz w Elblągu organizujemy „Weekend z Mistrzem”. Zapraszam wszystkich chętnych na turniej dla dzieci i trening dla dorosłych – powiedział w rozmowie z Radiem Maryja Marcin Możdżonek.

Pandemia koronawirusa zmieniła sposób życia wielu ludzi, którzy musieli dostosować się do nowych norm, obejmujących m.in. zachowanie dystansu społecznego czy zmianę formy nauki bądź pracy. Wielu ekspertów zaznacza, że odbiło się to na zdrowiu psychicznym, a także fizycznym Polaków. Fundacja Marcina Możdżonka, złotego medalisty mistrzostw świata w siatkówce z 2014 r., podjęła się więc zadania aktywizacji społeczeństwa. Przed niespełna dwoma tygodniami zorganizowała „Weekend z Mistrzem” w Olecku. Teraz, w dniach 22-23 października, takie wydarzenie odbędzie się w Elblągu.

– Podczas „Weekendu z Mistrzem” w piątek odbędzie się trening pod moją wodzą. Wiemy, w jak trudnych czasach żyjemy. Przez epidemię koronawirusa mamy ze sobą ograniczony kontakt i ograniczoną aktywność fizyczną. Trening jest więc po to, by wyrwać z domu rodziców, którzy cierpią z powodu lockdownów oraz różnego rodzaju ograniczeń. Chciałem, żeby się nieco poruszali i poznali życie siatkarza od kuchni. Natomiast w sobotę zorganizowany będzie turniej dla dzieci, aby mogły one spotkać się z rówieśnikami, zdrowo spędzić czas, rywalizować ze sobą, poznać wiele ciekawych osób, a także wygrywać nagrody dla swoich szkół – zaznaczył Marcin Możdżonek.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Motto Fundacji „MOŻesz zmienić swoje życie i życie innych” wskazuje na jej kolejny istotny cel – danie impulsu dzieciom i młodzieży oraz pchnięcie ich w kierunku realizacji sportowych marzeń. Jak podkreślił były siatkarz, wynika to z chęci oddania tego, co w przeszłości otrzymał od innych.

– Po zakończonej karierze siatkarskiej pomyślałem, że nie chcę rozbratu z moją ukochaną dyscypliną i chciałbym przekazać coś innym, podzielić się swoimi doświadczeniami, wiedzą, a także opowiedzieć, jak wygląda kariera siatkarza, na którą w moim przypadku składało się 20 lat harówki. Nie chciałem jednak zostać trenerem, więc założyłem swoją fundację. Mam nadzieję, że dzięki niej będę mógł oddać to, co dostałem od innych, a także od państwa polskiego, które mnie wyszkoliło i dzięki niemu mogłem reprezentować barwy naszego kraju – powiedział mistrz Europy z 2009 roku.

[zobacz film]

Kolejne projekty pozostają w sferze tajemnicy. Pewnym jest jednak, że zakres działań Fundacji Marcina Możdżonka oraz ich zasięg będzie powiększony. Dotychczasowe wydarzenia miały bowiem miejsce w województwie warmińsko-mazurskim.

– Działania Fundacji zostaną rozszerzone o kolejne województwa. Mam nadzieję, że obejmą cały kraj. Bieżący rok jest naszym początkiem, więc dopiero się uczymy. Z racji tego ograniczyliśmy się do mojego rodzinnego województwa warmińsko-mazurskiego. Z całą pewnością będziemy organizowali różnego rodzaju wydarzenia sportowe oraz wydarzenia związane z ogólnie rozumianą ekologią – poinformował Marcin Możdżonek.

– Serdecznie zapraszam do śledzenia moich mediów społecznościowych i brania udziału w organizowanych przez nas wydarzeniach. Zapraszam wszystkich chętnych – dodał były siatkarz.

Informacje o każdym z wydarzeń będzie można znaleźć na profilach mistrza świata w mediach społecznościowych – [Twitter], [Facebook], [Instagram]. Będzie je można także znaleźć na stronie https://mozdzonek.eu/.

 

 

 

Sport.RIRM

drukuj