fot. PAP/ Marcin Bielecki

Pomorskie: IMGW ostrzega przed sztormem na Bałtyku

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie dla woj. pomorskiego przed sztormem na Bałtyku. Siła wiatru może osiągnąć nawet 9 stopni w skali Beauforta.

Jesień i zima to czas wzburzonego Morza Bałtyckiego. Eksperci z IMGW zapowiadają, że dziś na Bałtyku może wystąpić silny sztorm. Według prognoz, wiatr osiągnie w porywach 9 stopni w skali Beauforta.

Jak tłumaczą synoptycy, sztormowy sezon jesienno-zimowy ma duże znaczenie dla ekosystemu Morza Bałtyckiego. Częste sztormy powodują głębsze wlewy słonej wody z Morza Północnego, a dzięki sztormom następuje przemieszanie i dotlenienie wody.

IMGW ostrzega też przed silnym wiatrem na północy kraju. Alert dotyczy wszystkich powiatów w województwie pomorskim. Najmocniej powieje w pasie nadmorskim. Tam należy spodziewać się wiatru o średniej prędkości od 50 km/h do 65 km/h; w porywach może on osiągnąć 100 km/h. Na pozostałym terenie prognozowany jest wiatr o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h.

Synoptycy zalecają ostrożność i zachęcają do śledzenia komunikatów dotyczących rozwoju sytuacji pogodowej.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl