fot. pixabay.com

Ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia przed burzami dla kilkunastu powiatów

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami w kilkunastu powiatach województw: zachodnio-pomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Na przeważającej części kraju obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje m.in. dla powiatów: drawskiego, stargardzkiego, wałeckiego, poznańskiego, nowotomyskiego, złotowskiego, szamotulskiego, strzelecko-drezdeneckiego, pilskiego, międzychodzkiego, choszczeńskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego i obornickiego. Dokładna mapa dostępna jest na stronie instytutu pod adresem www.imgw.pl

Zgodnie z informacjami IMGW, ostrzeżenie drugiego stopnia przewiduje burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 35 mm, lokalnie do 55 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk oceniono na 80 procent.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl