Demokratyczna Republika Konga: armia udaremniła próbę zamachu stanu

Siły zbrojne Demokratycznej Republiki Konga udaremniły w niedzielę próbę zamachu stanu z udziałem kongijskich i zagranicznych bojowników – oznajmił w telewizyjnym przemówieniu rzecznik armii.

„Siły obrony i bezpieczeństwa stłumiły próbę zamachu stanu. W próbie uczestniczyli cudzoziemcy i Kongijczycy. Ci cudzoziemcy i Kongijczycy zostali wyeliminowani z działań, łącznie z ich przywódcą” – powiedział rzecznik armii, Sylvain Ekenge.

Tina Salama, rzecznik prezydenta Felixa Tshisekediego, również potwierdziła agencji Reutera, że w niedzielę rano pałac prezydencki został zaatakowany, ale armia odzyskała kontrolę.

Ambasada Stanów Zjednoczonych wydała w niedzielę ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa, ostrzegając o ciągłych działaniach elementów bezpieczeństwa Demokratycznej Republiki Konga i doniesieniach o strzelaninach w tym rejonie.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl