[TYLKO U NAS] L. Kochanowicz-Mańk: 1% podatku to szansa, żebyśmy mogli uczynić coś dobrego

To jest szansa dla nas, żebyśmy mogli uczynić coś dobrego – powiedziała we wtorkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja Lidia Kochanowicz-Mańk. Dyrektor finansowy Fundacji „Lux Veritatis” odniosła się do możliwości przekazania 1% podatku na rzecz fundacji.

Na złożenie deklaracji podatkowej za 2017 rok został już niespełna tydzień. Urzędnicy zachęcają jednak, by nie czekać do ostatniego dnia. Wówczas możemy natknąć się na duże kolejki. Poza wizytą w Urzędzie Skarbowym, podatnicy mogą rozliczyć swój PIT drogą elektroniczną. Do tej pory złożono już ponad 9,2 mln deklaracji przez internet.

Lidia Kochanowicz-Mańk zachęciła przy tym do odpisania 1% podatku na rzecz Fundacji „Lux Veritatis”.

– To jest szansa dla nas wszystkich, żebyśmy mogli uczynić coś dobrego. Oczywiście ten 1% jest ważny, abyśmy potem nasze dzieła realizowali. Dla każdego z nas jest to też okazja (…) skorzystać z tego prawa, które nam dał ustawodawca, czyli państwo polskie i możemy sami zdecydować na co 1% z naszego podatku dochodowego będzie przekazany, co z nim zrobimy. (…) Będziemy mogli patrzeć, że te nasze dzieła i to, co robimy, będzie się tak pięknie rozwijało, jak zielone liście podczas pięknej wiosny w Polsce – mówiła dyrektor finansowy Fundacji „Lux Veritatis”.

Gość Radia Maryja podkreśliła, że „musimy rozsądzić w swoim sumieniu i sercu, co jest nam bliskie, co jest dla nas ważne”. Zaznaczyła przy tym, że wszystkie cele, na które mogą zostać przeznaczone środki, „są ważne”.

– Fundacja „Nasza Przyszłość” i dzieła z nią związane kładą główny nacisk na to, żeby kształtować charaktery dzieci i młodzieży; żeby docierać do nich z polską historią, polskim dziedzictwem narodowym i kulturą; żeby wiedzieć, z czego się wywodzimy, jakie są nasze korzenie i do czego zmierzamy. Nasze pokolenie odchodzi, będzie coraz starsze i będą nas zastępowali ludzie młodzi. Tylko dobrze ukształtowana młodzież i dzieci zapewniają nam godną emeryturę, godne życie. Dlatego ważne jest przekazywanie naszych wartości kolejnym pokoleniom – zaznaczyła.

Wychodząc naprzeciw osobom, które na ostatnią chwilę odłożyły obowiązek rozliczenia się z fiskusem, 26, 27 i 30 kwietnia Urzędy Skarbowe będą pracowały do godz. 18.00.

Cała rozmowa z Lidią Kochanowicz-Mańk dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl