fot. TV Trwam News

[TYLKO U NAS] Ks. prof. P. Bortkiewicz: Ideologia gender jest modelowym przykładem próby totalnego zawłaszczenia rzeczywistości

Jeśli za ideologię przyjmiemy poglądy, które mają charakter totalny i niezgadzający się z doświadczeniem, to ideologia gender jest po prostu modelowym przykładem próby totalnego zawłaszczenia rzeczywistości i nie zgadza się z podstawowym doświadczeniem, jakim jest binarność płci – powiedział w poniedziałkowych „Aktualnościach Dnia” na antenie Radia Maryja ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

W Krakowie na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II odbyła się debata „Ideologia LGBT i gender. Doświadczenia państw UE i polityka UE”.

– Zjawiło się na niej pięć osób spod znaku tęczowej flagi. Trzymali oni, oprócz tęczowych flag, kartki, na których wyrażali treść swojego przesłania. Próbowali w ten sposób wyrazić swój sprzeciw wobec przesłania tytułowego konferencji – podkreślił ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Debata miała charakter otwarty, więc każdy miał prawo zabrać głos i przedstawić swoje argumenty.

– To zdecydowanie zbyt wygórowane dla drugiej strony debaty. Zacznijmy od tego, że zanim debata się rozpoczęła, odbyła się próba jej storpedowania. Pierwotnie miała ona być  na Uniwersytecie Jagiellońskim. Próbowano nas zniechęcić do tej debaty. Kiedy już się odbyła, oponenci przyszli z kartkami i stali frontem przed stołem prezydialnym. Skupili na sobie uwagę, dopóki nie udało się ich poprosić o to, żeby troszeczkę się usunęli. Przez długi czas nie mieli nic do powiedzenia, chociaż mieli okazję do wypowiedzenia się. Ich głosy ograniczyły się do stwierdzenia „nie ma ideologii” – zaznaczył kapłan.

Tymczasem, jak zaznaczył ks. prof. Paweł Bortkiewicz, ruch LGBT wykazuje cechy ideologii.

– Jeśli za ideologię przyjmiemy poglądy, które mają charakter totalny i niezgadzający się z doświadczeniem, to ideologia gender jest po prostu modelowym przykładem próby totalnego zawłaszczenia rzeczywistości i nie zgadza się z podstawowym doświadczeniem, jakim jest binarność płci – powiedział gość „Aktualności dnia”.

Całą rozmowę z ks. prof. Pawłem Bortkiewiczem w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj]

 

radiomaryja.pl

drukuj