fot. flickr.com

[TYLKO U NAS] Dr hab. C. Taracha o projekcje ustawy dot. zmiany płci dzieci od 12. roku życia: Wszystko to idzie w stronę, która z naszej perspektywy, opartej na racjonalizmie, wydaje się być szalona

Rozum dyktuje, że konsekwencje takich działań będą fatalne. Doprowadzi to do negatywnych skutków w życiu rodzinnym, społecznym i obyczajowym – powiedział dr hab. Cezary Taracha, prof. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, kierownik Katedry Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych, w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” w Radiu Maryja.

Hiszpański rząd przygotował projekt ustawy „prawo do tożsamości rodzajowej”. Projekt ten zakłada legalizację zmiany płci u dzieci od 12. roku życia.

– Myślę, że jest to bardzo niebezpieczna tendencja i kierunek. Niestety, Hiszpania już od dłuższego czasu zmierza w stronę negowania tego, co tradycyjne i oparte na wartościach wypływających z Ewangelii. Ponadto rezygnuje z tego wszystkiego, co dyktowało prawo naturalne – ocenił gość „Aktualności dnia”.

W ostatnim czasie w Hiszpanii dochodzi do protestów na tle politycznym. W manifestacjach uczestniczy duża część młodzieży, co według prof. Cezarego Tarachy świadczy o daleko idących przeobrażeniach społecznych.

– W ostatnich dekadach Hiszpania jest krajem, gdzie prowadzone są eksperymenty, które burzą, niszczą i podważają ład wynikający z europejskiej tradycji opartej na chrześcijaństwie – poinformował profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kierownik Katedry Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych przypomniał, że nie tak dawno Hiszpania zalegalizowała eutanazję, którą nazywa się „prawem do godnej śmierci”.

– Stała się ona jednym z kilku krajów w Europie czy na świecie, które przyjęły takie ustawodawstwo i otworzyły drogę rozwoju do przemysłu śmierci – powiedział dr hab. Cezary Taracha.

Kolejnym etapem przemian społecznych w Hiszpanii jest właśnie legalizacja zmiany płci, która z czasem sięga coraz dalej.

– Trwają dyskusję nad przyjęciem ustawodawstwa, które zezwalałoby na wprowadzenie prawa pozwalającego na zmianę płci – zauważył gość Radia Maryja.

Prawo ma zezwalać na zmianę płci również u dzieci za zgodą rodziców. W sytuacji, gdyby jednak rodzice nie wyrażali na to zgody, dziecko będzie miało prawo do obrońcy prawnego. Oznacza to, że dziecko będzie mogło wystąpić na drogę sądową przeciwko rodzicom.

– Trzeba pamiętać, że praca nad rozmiękczeniem kręgosłupa moralnego narodu hiszpańskiego trwa od kilkudziesięciu lat. Przypomnijmy, że w 1982 roku wybory parlamentarne wygrała partia socjalistyczna. Jeden z liderów powiedział, że w ciągu kilkunastu lub kilkudziesięciu lat Hiszpania zostanie tak przełamana pod kątem obyczajowym, że w ogóle nie będzie przypominała tej dawnej katolickiej i opierającej się na wartościach chrześcijańskich Hiszpanii – akcentował profesor KUL.

Według wykładowcy akademickiego, sytuacja w kraju najbardziej odbija się na dzieciach i młodzieży. W świetle nowej ustawy 16-latkowie będą mogli wystąpić o zmianę płci, czego nikt nie będzie mógł kwestionować. Rząd Hiszpanii idzie jednak jeszcze dalej i chce zezwolić na to dzieciom, które ukończyły 12 lat.

– Wszystko to idzie w stronę, która z naszej perspektywy, opartej na racjonalizmie, wydaje się być szalona. Rozum dyktuje, że konsekwencje takich działań będą fatalne. Doprowadzi to do negatywnych skutków w życiu rodzinnym, społecznym i obyczajowym. W kulturze zaowocuje to chaosem. Jest to droga do destrukcji – ocenił dr hab. Cezary Taracha.

Cała rozmowa z dr hab. Cezarym Tarachą dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl