Gender zagrożeniem cywilizacyjnym

Establishment w Polsce próbuje ośmieszyć krytyków ideologii gender. Ataki na jej przeciwników nasiliły się po wystosowaniu przez polskich biskupów Listu Pasterskiego na Niedzielę Świętej Rodziny. Dlatego też coraz częściej środowiska prawicowe i katolickie organizują konferencje i prelekcje, w czasie których wyjaśniane jest, na czym gender polega i jakie niesie ze sobą skutki.

Dzisiaj w Kielcach na ten temat będą rozmawiali uczestnicy konferencji pt. „Zagrożenia cywilizacyjne ideologią gender w świetle nauczania Jana Pawła II”. W trakcie konferencji swoje wykłady wygłoszą: prof. dr hab. Piotr Jaroszyński – filozof, publicysta, nauczyciel akademicki, oraz dr Marek Czachorowski – filozof, etyk, wykładowca wyższych uczelni.

Małgorzata Sołtysiak, organizator konferencji oraz pełnomocnik Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego w Kielcach, wyjaśniła w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl, że kielecka konferencja jest wyrazem solidarności ze stanowiskiem polskich biskupów.

– Ideologia gender skierowana jest na zmianę świadomości człowieka, jego tożsamości i samookreślenia. Kwestionuje wartość tradycyjnej rodziny opartej na sakramentalnym związku kobiety i mężczyzny, z którego rodzą się dzieci mające w rodzinie zapewnione poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji, odbiera rodzicom konstytucyjne prawo do wychowania dzieci według wyznawanych przez nich wartości – powiedziała nasza rozmówczyni.

Jak zaznaczyła, ideologia ta „kwestionuje różnicę płci oraz fakt, że natura stworzyła nas kobietą i mężczyzną, zróżnicowała biologicznie, byśmy się wzajemnie dopełniali”.

Małgorzata Sołtysiak przypomniała, że błogosławiony Jan Paweł II nazwany był Papieżem Rodziny. – Jego pontyfikat naznaczony był olbrzymią troską o rodzinę, która jest drogą Kościoła i jest organicznie zespolona z narodem. Bez rodziny nie będzie narodu. W swoich encyklikach, adhortacjach, listach pasterskich, homiliach bronił godności rodziny jako nierozerwalnego związku kobiety i mężczyzny, bronił życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, praw rodziców do wychowania swojego potomstwa zgodnie z wyznawaną przez siebie religią i tradycją kulturową, sprzeciwiał się zrównywaniu związków jednopłciowych z małżeństwem pomiędzy kobietą i mężczyzną w kulturze i prawodawstwie – zaznaczyła, dodając, że „kielczanie pamiętają homilię Papieża Polaka wygłoszoną w czasie pielgrzymki do Polski 3 czerwca 1991 roku, w której tak zdecydowanie sprzeciwiał się naruszaniu ładu moralnego opartego o prawo naturalne, prawo Boże”.

Organizatorami kieleckiej konferencji są pełnomocnik Stowarzyszenia Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz Koło Radia Maryja przy wsparciu finansowym Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” w Kielcach.

Spotkanie odbędzie się w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach (ul. Jana Pawła II/7).

Początek o godz. 17.00.

Izabela Kozłowska

drukuj