fot. twitter.com

[TYLKO U NAS] K. Zwierz: Atak na prof. Ewę Budzyńską to negowanie całego dorobku akademickiego

To jest atak na normalność. To jest negowanie całego dorobku akademickiego, całego dorobku chrześcijańskiej Europy w tworzeniu naszej kultury – powiedział w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Kamil Zwierz. Prezes zarządu Centrum Życia i Rodziny odniósł się w tej sposób do prof. Ewy Budzyńskiej, która została zaatakowana za bronienie chrześcijańskich wartości.

Profesor Ewie Budzyńskiej z Uniwersytetu Śląskiego grozi kara dyscyplinarnej nagany za obronę rodziny i tradycji podczas wykładów. Kamil Zwierz powiedział, że „teorie zbulwersowały garstkę studentów, bo mówimy o kilku osobach”.

– Dotyczą one nazywania dzieckiem człowieka w prenatalnej fazie rozwoju, bo to m.in. był temat wykładu, jak również nazywania małżeństwem kobiety i mężczyzny jako podstawowej komórki społecznej w chrześcijańskiej Europie. Te dwa tematy nie spodobały się kilkorgu studentom, którzy złożyli doniesienie do władz uczelni. Zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne wobec pani profesor – wyjaśnił gość „Aktualności dnia”.

– Sytuacja, z którą spotykamy się w dzisiejszych czasach, to jest atak na normalność. To jest negowanie całego dorobku akademickiego, całego dorobku chrześcijańskiej Europy w tworzeniu naszej kultury – dodał.

Prezes zarządu Centrum Życia i Rodziny zauważył, że „pani profesor nie jest jedynym przykładem w ostatnich latach. Od 2014 r. można zauważyć masowy wysyp ataku na środowiska konserwatywne, chrześcijańskie, środowiska normalnych”.

– Prezentujemy normalność, a ta jest dzisiaj negowana i atakowana. (…) Przykład prof. Nalaskowskiego z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, który za swój typowo publicystyczny artykuł – z racji tego typu artykułu można sobie pozwolić na więcej, bo to nie jest dokument naukowy – również został pociągnięty do odpowiedzialności i został zawieszony w prawach wykładowcy uczelni. (…) To pokazuje, jak daleko idące są ataki w naszym kierunku – wskazał.

Kamil Zwierz podkreślił, że „nasze uniwersytety zaczynają odbiegać od tego, co było utrwalone przez wieki, od tego, czym uniwersytety od wieków były”.

– Tym bardziej przykre jest to, że uniwersytety włączają się jednak w negowanie normalności. (…) Uniwersytet Śląski wszczyna postępowanie dyscyplinarne wobec wykładowcy, który głosi idee zgodne z konstytucją. Niestety, taką mamy rzeczywistość. Przykład prof. Nalaskowskiego, odwoływanie wykładów, spotkań – np. z panią Rebeccą Kiessling na Uniwersytecie Wrocławskim – (…) to są przykłady sytuacji, w których wolność akademicka jest nam odbierana – powiedział gość Radia Maryja.

Cała rozmowa z Kamilem Zwierzem w „Aktualnościach dnia” dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj