fot. PAP/EPA

Frans Timmermans chce wprowadzenia podatku od dwutlenku węgla

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans proponuje podatek od emisji dwutlenku węgla. W Unii wciąż żywa jest dyskusja o neutralności klimatycznej.

Temat podatku węglowego wcale nie jest nowy. O chęci jego wprowadzenia Frans Timmermans, odpowiedzialny za Europejski Zielony Ład, mówił od dawna. Teraz swoje stanowisko przedstawił podczas szczytu klimatycznego COP 25 w Madrycie. Jego zdaniem wprowadzenie podatku węglowego chroniłoby europejski przemysł przed konkurentami, którzy nie respektują klimatycznego porozumienia paryskiego z 2015 roku.

– Transformacja gospodarki w kierunku modelu korzystnego dla środowiska i klimatu będzie dobra dla ekonomii i zatrudnienia, jest jednak naprawdę ważne, by inne kraje, jak Chiny, USA czy Brazylia zmierzały w tym samym kierunku – oznajmił Frans Timmermans.

11 grudnia Komisja Europejska ma przedstawić plan dotyczący Europejskiego Zielonego Ładu, którego częścią ma być Fundusz Sprawiedliwej Transformacji.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl