fot. PAP/EPA

Premierzy państw V4 spotkają się dziś w Brukseli z szefową KE

Premierzy państw Grupy Wyszehradzkiej spotkają się dziś w Brukseli z szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Rozmowy mają dotyczyć m.in. nowej propozycji KE ws. polityki migracji i azylu. Jej założenia poznaliśmy już w środę.

Kraje Unii Europejskiej będą mogły wybierać między przyjęciem uchodźców a sfinansowaniem ich deportacji. Bruksela nie forsuje przymusowej relokacji. Zmiany mają odciążyć kraje południa Europy.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Jadwiga Wiśniewska uważa, że potrzebne są nowe regulacje, które uporządkują politykę migracyjną.

– Polityka migracyjna proponowana przez Angelę Merkel okazała się absolutnym niewypałem. Obniżyła poczucie bezpieczeństwa obywateli Unii Europejskiej i spowodowała ogromne przeludnienie w obozach, szczególnie – na wyspach greckich. Musimy zrobić wszystko, żeby wzmocnić zewnętrzne granice UE i zadbać o to, żeby migranci, którzy nielegalnie chcą przedostać się do Unii Europejskiej, byli niezwłocznie odsyłani do krajów, z których przybyli. Potrzebujemy rozważnej i rozsądniej polityki migracyjnej i z całą pewnością polski rząd nie zgodzi się na przymusową relokację – wskazuje Jadwiga Wiśniewska.     

Przedstawione przez Komisję Europejską propozycje zmian w prawie dotyczącym migracji muszą jeszcze zaakceptować państwa członkowskie i Parlament Europejski. Polska pomaga od lat w miejscach konfliktów oraz krajom, które są dotknięte problemem migracyjnym.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl