fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] B. Kempa: Unia Europejska przeznacza ok. 5 mld euro na promocję ideologii gender

Walka prowadzona przez środowiska ideologii gender jest absolutnie brutalna. W tej walce pogubić się ma Polak, szczególnie młody Polak, ma się też pogubić wyborca – podkreśliła Beata Kempa, minister ds. pomocy humanitarnej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w czwartkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Środowisko aktywistów homoseksualnych, forsujące na Uniwersytecie Warszawskim ideologię gender, organizuje na tej publicznej uczelni konferencję o tzw. tęczowych rodzinach. Ideologiczne seminarium ma odbyć się w przyszły czwartek. [czytaj więcej]

– Ideologia gender jest bardzo zgubna, przede wszystkim dla młodych ludzi. To oddziaływanie jest wszechwładne, również w takiej formie, jaka będzie na Uniwersytecie Warszawskim. To działanie wprost, ale też podprogowe, bardzo miękkie. Działanie, które ma na celu siać destrukcję, promować inne modele rodziny niż ten, który jest powszechnie uznany od wieków w kulturze, w Piśmie Świętym, a także w polskiej konstytucji (…). Proszę mieć świadomość, że na tego typu działania – miękkie, twarde, jawne, mniej jawne – Unia Europejska przeznacza ok. 5 mld euro. Te środki mogłyby doskonale służyć zupełnie innym celom, które są niezwykle ważne, chociażby na niwelowanie Europy dwóch prędkości – zaznaczyła Beata Kempa.

Minister podkreśliła, że jako Polacy musimy zdawać sobie sprawę z zagrożeń płynących z rozprzestrzeniania się ideologii gender. Polityk dodała, że walka prowadzona przez te środowiska jest bardzo brutalna. Doskonale uwidacznia to sekwencja ostatnich wydarzeń w Polsce: profanacja Matki Bożej, wypowiedzi redaktorów gazet o liberalno-lewackim zabarwieniu czy uderzanie we wspólnotę Kościoła.

– W tej walce pogubić się ma Polak, szczególnie młody Polak, ma pogubić się też wyborca. To nie jest przypadek, że te rzeczy się dzieją. Jeżeli do tego dodamy celowe i świadome wyznaczanie terminów rozpraw przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawach, gdzie zostaje oskarżona Polska, to trzeba zdawać sobie sprawę, że ta walka wciąż trwa (…). Trzeba będzie podjąć walkę, aby pokazać, na jakie przedsięwzięcia idą środki z UE i naszymi poprawkami starać się przekazać je na rzeczy, które naprawdę powinny być realizowane z punktu widzenia zdrowia, życia obywateli, a nie z punktu uskuteczniania czyichś chorych ideologii. Oczywiście, że jest to patologia, coś, z czym powinniśmy walczyć, a może i leczyć. W tej sytuacji niezwykle ważne jest, kto będzie dokonywał tego przeglądu w przyszłej kadencji Parlamentu Europejskiego. Te wybory są bardzo ważne. Bardzo ważne jest, abyśmy się zjednoczyli i poszli głosować, ponieważ ta druga strona się mobilizuje. Strona genderowa, którą reprezentuje m.in. prezydent Trzaskowski – akcentowała gość Radia Maryja.

Cała rozmowa z minister Beatą Kempą w „Aktualnościach dnia” dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj