fot. PAP/Paweł Supernak

Bruksela: premier M. Morawiecki uczestniczył w inauguracji polskiego centrum lobbingowego

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w inauguracji centrum lobbingowego, mającego wspierać polski biznes w Brukseli.

Otwarcie Business & Science to przełomowy moment – podkreślił w stolicy Belgii szef polskiego rządu. W jego ocenie polski głos w Brukseli będzie jeszcze lepiej słyszany.

W uroczystości uczestniczył też wiceszef KE Marosz Szefczovicz.

– Obecność w Brukseli, w miejscu, gdzie mieszczą się główne instytucje Unii Europejskiej, jest kluczowa po to, aby móc wywierać wpływ na kierunki prawodawstwa zmiany w dyrektywach, w rozporządzeniach czy w decyzjach Komisji Europejskiej. Raz jeszcze mogę podkreślić, że jest to przełomowy moment. Jestem przekonany, że w najbliższych kwartałach, w najbliższych latach, dzięki naszej wzmocnionej obecności w Brukseli polski głos w Unii Europejskiej będzie jeszcze lepiej słyszany – powiedział premier Mateusz Morawiecki.    

Formalnie centrum lobbingowe to Związek Pracodawców zarejestrowany w Polsce. Jego eksperci mają zajmować się wsparciem polskich przedsiębiorców i nauki na forum instytucji UE.

Na razie do tego związku pracodawców należą m.in.: Orlen, Lotos, LOT czy Giełda Papierów Wartościowych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl