fot. Adam Guz/KPRM

Premier o szpitalach tymczasowych: przezorność i planowanie okazały się słuszną strategią rządu

Przezorność i planowanie okazały się słuszną strategią rządu, szpitale tymczasowe ratują dziś życie Polaków; wspomóżmy lekarzy i służby medyczne, bądźmy odpowiedzialni w te Święta – zaapelował w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu we wpisie na Facebooku zwrócił uwagę na trudną sytuację związaną z pandemią koronawirusa.

„Sytuacja jest trudna, ale można zadać sobie pytanie, co by było, gdybyśmy nie tworzyli szpitali tymczasowych wcześniej. Byli tacy, którzy pytali, po co nam te szpitale” – napisał, nawiązując do licznych wypowiedzi polityków opozycji sprzed kilku miesięcy.

„Przezorność i planowanie okazały się słuszną strategią rządu” – podkreślił Morawiecki.

„Miarą odpowiedzialności politycznej jest to, że w odpowiednim momencie staraliśmy się zapewnić jak najwięcej miejsc dla chorych na koronawirusa, za co byliśmy niesłusznie, co pokazuje dzisiejsza sytuacja, krytykowani” – napisał premier.

Ministerstwo Zdrowia podało dziś, że ostatniej doby zdiagnozowano 30 546 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; powodu COVID-19 zmarło 145 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 352 osoby.

Łączna liczba zakażonych koronawirusem od początku wykrycia pierwszego przypadku w Polsce wyniosła tym samym 2 387 511, z czego 54 165 chorych zmarło.

PAP

drukuj