fot. PAP/Przemysław Piątkowski

W. Kraska apeluje o spędzenie świąt Wielkiej Nocy w domach

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska apeluje o ograniczenie kontaktów i spędzenie świąt Wielkiej Nocy w domach wśród najbliższych. Polityk mówił na wideokonferencji zorganizowanej przez Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, że poprawa sytuacji epidemicznej zależy od nas samych.   

Wiceszef MZ ocenił, że w tym tygodniu osiągnęliśmy już szczyt trzeciej fali pandemii. Wskazał, że dość trudna sytuacja jest w tej chwili w województwach zachodnich i południowych, a trochę lepsza na północy i na wschodzie. Podkreślił, że jej poprawa zależy od każdego z nas.

– Przed nami święta Wielkiej Nocy, stąd mój apel do wszystkich Państwa, żebyśmy jednak zostali w domu wśród najbliższych, ponieważ każde kontakty powodują, że koronawirus niestety się rozprzestrzenia, a jego aktywność jest coraz większa. Musimy jeszcze dwa czy trzy tygodnie wytrzymać i zdać – myślę, że ostatni – egzamin w pandemii. Wiemy, że szczepienia ruszają już na masową skalę, więc myślę, że niedługo uzyskamy populacyjną odporność – akcentował Waldemar Kraska.

Wiceminister powiedział, że trzecia fala pandemii jest zdecydowanie inna niż poprzednia, na której szczycie w polskich szpitalach było ok. 23 tys. pacjentów. W tej fali jest ich ponad 31 tys. Zaznaczył, że przybywa nie tylko osób zakażonych, ale także hospitalizowanych i korzystających z pomocy respiratora.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl