fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] Ks. prof. D. Oko: Każdy człowiek ma godność. Każdego trzeba szanować, także księdza. Najgorsi wrogowie Kościoła chcą postawić równość ksiądz = pedofil

Każdy człowiek ma godność. Każdego trzeba szanować, także księdza. My też mamy swoją godność. Teraz chodząc do kościoła mamy widzieć plakat, który przypomina, że jesteśmy potencjalnymi pedofilami. To może powodować potwierdzenie tych zamiarów najgorszych wrogów Kościoła. Najgorsi wrogowie Kościoła chcą postawić równość ksiądz = pedofil – mówił we wtorkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja ks. prof. Dariusz Oko, filozof z Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

Do proboszczów wszystkich polskich parafii katolickich wysłane zostały plakaty inicjatywy „Zranieni w Kościele” – środowiska wsparcia dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele. [czytaj więcej]

Gość Radia Maryja zauważył, że te plakaty należałoby dostarczyć do organizacji gejowskich i to one powinny je wieszać w swoich placówkach.

– Pan Biedroń powinien sobie to przykleić na teczkę, bo przede wszystkim większości tych przypadków dopuścili się duchowni homoseksualni, czyli jego bracia. O tym należy pamiętać – to jest podstawa – powiedział duchowny.

– Kilka lat temu było pytanie: ilu jest pedofilów i z jakiej profesji. Podano liczbę 1300 z czego kilku było księży i oni też byli homoseksualni. Jest o wiele więcej przypadków pedofilii wśród nauczycieli, lekarzy; więc logicznie trzeba by na każdej szkole powiesić taką informację: „Dzieci uważajcie, wasi nauczyciele mogą być pedofilami, tutaj możecie się zgłosić”. Podobnie, jest o wiele więcej lekarzy niż księży pedofilów. Trzeba by na wszystkich szpitalach powiesić taką informację. Także na kuriach biskupich, bo tam też chodzą ludzie – podkreślił filozof.  

Gość audycji „Aktualności dnia” wskazał, że teraz może być tak, że „w kościele każde dziecko, które umie czytać, w gablotce zobaczy ostrzeżenie: <<Uważaj, księża w tej parafii to mogą być pedofile, trzeba uważać>>”.

– Myślę, że większość księży jest tym oburzona, że to jest przesada, że to jest zbyt daleko posunięte działanie. Grupa ludzi, którzy stoją za akcją „Zranieni w Kościele” związana jest ze środowiskiem „Więzi”, „Znaku”, „Tygodnika Powszechnego” – a przecież to są ludzie obciążeni strasznymi rzeczami. Ci ludzie walczą z nauczaniem Kościoła, ze św. Janem Pawłem II. Oni od zawsze walczą m.in. z zakazem antykoncepcji. Nie raz mniej lub bardziej popierają aborcję, homoherezję. To jest tzw. sekta Michnika. Dlatego to środowisko nazwano sektą Michnika, bo jeżeli jest jakiś spór między Michnikiem a Papieżem, to stają po stronie Michnika. W takich kwestiach jak homoherezja, aborcja, eutanazja czy antykoncepcja – zaznaczył ks. prof. Dariusz Oko

Wielu katolików jest oburzona tym, co robią ludzie ze środowiska tzw. sekty Michnika, tym jak manipulują społeczeństwem także i tym razem.

– Wielu księży o ile nie większość uważa, że to jest przesada wieszać te plakaty w każdym kościele i każdej gablotce. Wystarczy, że będzie odpowiednia informacja na stronie Episkopatu czy kurii. Ale, jeżeli to wieszamy na każdym kościele, to tym bardziej trzeba powiesić na każdej klatce schodowej, w każdym przedszkolu, szkole, komisariacie czy szpitalu. To jest brak szacunku dla księży. Niektórzy duchowni myślą, że księża to są ludzie, którzy nie mają godności. Każdy człowiek ma godność. Każdego trzeba szanować, także księdza. My też mamy swoją godność. Zawsze wchodząc do kościoła mamy widzieć plakat, który przypomina, że jesteśmy potencjalnymi pedofilami? Takie działanie może powodować potwierdzenie tych zamiarów najgorszych wrogów Kościoła. Najgorsi wrogowie Kościoła chcą postawić równość: ksiądz – to pedofil. I my, inni księża, obawiamy się, że taka akcja będzie temu służyć, że wzmocni ona skojarzenie: ksiądz to pedofil. Większość księży jest porządnych, przyzwoitych – zdecydowana większość – powiedział filozof.

Całość wtorkowej audycji „Aktualności dnia” z ks. prof. Dariuszem Oko można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj