Kolejna odsłona walki z Kościołem

Działania MEN-u to kolejna odsłona walki z Kościołem; to także jawne naruszanie zapisów Konstytucji – takie stanowisko zajęło prezydium Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski.

Przedstawiciele zespołu wyrażają sprzeciw wobec akcji szukania pedofilów wśród księży katechetów, którą podjął resort kierowany przez Krystynę Szumilas. W stanowisku posłowie wzywają premiera do wyjaśnienia sytuacji.

„Brak stanowczej reakcji ze strony premiera będziemy uważać za przyzwolenie na szykanowanie Kościoła, poniżanie hierarchów i dyskryminowanie duchownych” – czytamy w stanowisku. Jesteśmy zbulwersowani tą akcją – mówi poseł Małgorzata Sadurska, członek prezydium parlamentarnego zespołu.

– Resort domaga się przedstawienia informacji na temat tego, jaka jest skala pedofilii wśród katechetów. W piśmie przesłanym do szkół pyta o to, czy katecheci są zatrudniani zgodnie z obowiązującymi przepisami. Takie działania, skierowane tylko do jednej grupy nauczycieli – do katechetów, uważamy za dyskryminujące. Art. 32 Konstytucji mówi, że wszyscy są równi wobec prawa. Domagamy się, żeby resort stosował się do tego zapisu – powiedziała pos. Małgorzata Sadurska.

Prezydium Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski przyznaje, że z pedofilią należy walczyć. Stwierdza, że przed wszelkim złem trzeba chronić dzieci i należy nie tylko karać ale i zapobiegać. Jednak – jak zaznaczono – działania MEN-u nie mają charakteru prewencyjnego, gdyż (…) resortu nie interesuje problem pedofilii; skupia się on jedynie, zgodnie z linią prezentowaną przez meinstreamowe media, na środowisku katechetów.

– Media, szczególnie liberalne i lewicowe, próbują naszemu społeczeństwu na silę wepchnąć do świadomości zbitkę: „pedofil ksiądz”. To jest niedopuszczalne. W 2012 roku odnotowano 600 wyroków za przestępstwo pedofilii. Promil z nich dotyczył osób duchownych. Dane te pochodzą z badań wyroków sądów. Działania mające na celu zdyskredytowanie kapłanów, odwrócenie wiernych od Kościoła, są po prostu niedopuszczalne. Dlatego wszyscy katolicy, osoby wierzące powinni się temu przeciwstawić. Nie powinni wpisywać się w scenariusz walki Kościołem, w scenariusz atakowania hierarchów – dodała pos. Małgorzata Sadurska.

Przypomnijmy, za pośrednictwem kuratoriów resort edukacji zlecił dyrektorom szkół publicznych przekazanie informacji nt. przypadków pedofilii lub molestowania seksualnego nieletnich przez księży katechetów. Wnioskował o to klub poselski Twój Ruch. Zebrane informacje mają być omawiane w Sejmie na posiedzeniu Komisji Edukacji Nauki i Młodzieży.

RIRM

*     *     *

STANOWISKO
PARLAMENTARNEGO ZESPOŁU DS. PRZECIWDZIAŁANIA ATEIZACJI POLSKI
W SPRAWIE DYSKRYMINACJI NAUCZYCIELI RELIGII W SZKOŁACH

Ministerstwo Edukacji Narodowej w ostatnim czasie zleciło podległym sobie Kuratoriom Oświaty zbadanie i przesłanie do resortu informacji na temat przypadków pedofilii lub molestowania seksualnego nieletnich przez katechetów w szkołach publicznych, jak również informacji o spełnianiu wymogów formalnych przy zatrudnianiu katechetów.

Działanie Ministerstwa Edukacji Narodowej to kolejna odsłona walki z Kościołem. To wpisywane się w narrację środowisk liberalnych i lewicowych, których celem jest zniszczenie autorytetu Kościoła. To także jawne naruszanie zapisów Konstytucji, która stoi na straży równości i poszanowania praw wszystkich obywateli.

Z pedofilią należy walczyć. Przed wszelkim złem trzeba chronić dzieci. Należy nie tylko karać ale i zapobiegać. Jednak działania MEN nie mają charakteru prewencyjnego, gdyż zgodnie z przesłanym do Kuratoriów pismem, resortu nie interesuje problem pedofilii w szkole, a jedynie skupia się, zgodnie z linią prezentowaną przez meinstreamowe media na środowisku katechetów.

Dlatego wyrażamy swój zdecydowany sprzeciw i wzywamy Premiera Donalda Tuska do podjęcia wszelkich działań mających na celu wyjaśnienie tej sytuacji. Brak stanowczej reakcji ze strony Premiera, będziemy uważać za przyzwolenie na szykanowanie Kościoła, poniżania hierarchów i dyskryminowane duchownych.

Prezydium Parlamentarnego Zespołu
ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski
/-/ Andrzej Jaworski
/-/ Małgorzata Sadurska
/-/ Bartosz Kownacki

 

 

drukuj