fot. M.Marek/Nasz Dziennik

Ostatni dzień akcji „Jeden z Nas”

Ponad 1mln 600 tys. obywateli UE podpisało się pod europejską inicjatywą obywatelską „Jeden z Nas”. Celem kończącej się dziś akcji jest zablokowanie finansowania przez Unię zabijania dzieci nienarodzonych i eksperymentów na embrionach.

Inicjatywa ma tym samym zwiększyć ochronę życia ludzkiego w ramach prawa i polityki budżetowej UE. Swój głos wsparcia dla inicjatywy „Jeden z Nas” można oddać jeszcze dzisiaj na stronie www.jedenznas.pl.

Na ten moment wyniki z ostatniego dnia mówią nam, że mamy już zebrane ponad 1mln 600 tys. podpisów. Myślę, że dzisiejszy dzień jest jeszcze „gorący”, jeżeli chodzi o ostatnie zbierane podpisy. Otrzymuję bardzo wiele telefonów w tej sprawie informujących, że są i będą jeszcze wysyłane formularze papierowe. Do czasu ostatecznej weryfikacji głosów te liczby mogą się więc jeszcze zmienić. Na ten moment Polska zebrała ponad 220 500 głosów, a Włochy zebrały prawie 600 000 podpisów – dużo więcej niż Polska. W tych dwóch krajach ta inicjatywa odbiła się największym echem.  Jeżeli chodzi o te dwie liczby, to jest to połowa głosów stanowiących całą pulę wszystkich krajów Europy – mówi Małgorzata Mąsiorska, rzecznik prasowy inicjatywy „Jeden z Nas”.

W akcji „Jeden z Nas” uczestniczą m.in. Włochy, Polska, Węgry, Hiszpania, Holandia, Słowacja, Austria, Francja i Litwa. To właśnie Włochom i Polakom udało się zebrać największą liczbę podpisów – akcentuje Małgorzata Mąsiorska.

Bardzo pocieszające jest też to, że w ostatnie dni jeszcze kolejne kraje osiągają swoje minimum, które każde państwo miało wyliczone i określone, aby zebrać tych podpisów jakby po części dla całej puli miliona. Na ten moment tych państw, które osiągnęły minimum głosów jest 19. To jest bardzo dużo. To jest więcej niż połowa wszystkich państw angażujących się w inicjatywę, są to bardzo dobre wiadomości. Uważam, że osiągnęliśmy bardzo duży sukces. Ten sukces już się odbija echem również w Parlamencie Europejskim, ale najważniejsze będzie oczywiście publiczne wysłuchanie – zaznacza Małgorzata Mąsiorska. 

Teraz podpisy trafią do Komisji Europejskiej i prawdopodobnie wiosną przyszłego roku odbędzie się przed nią wysłuchanie publiczne. Zwieńczeniem akcji będzie Kongres ruchów Pro-life, który zaplanowano na 15-16 listopada w Krakowie.

Przypomnijmy: inicjatywę „Jeden z Nas” na początku lutego poparł Ojciec św. Benedykt XVI, a później także Episkopat Polski. Akcję wspierają Radio Maryja, TV Trwam i Nasz Dziennik.

RIRM

drukuj