fot. PAP/Leszek Szymański

Trzecia Droga przedstawiła swoje postulaty w kampanii do Parlamentu Europejskiego

Trzecia Droga obiecuje, że będzie zabiegać o interesy rolników oraz o bezpieczeństwo żywnościowe Polski i UE. Zapowiada też poprawę Zielonego Ładu. To niektóre z postulatów, z którymi ta formacja idzie do wyborów do Europarlamentu. Elementy programu przedstawili podczas konferencji liderzy Trzeciej Drogi: marszałek Sejmu – Szymon Hołownia i wicepremier, szef MON – Władysław Kosiniak-Kamysz.

Senator PiS i rolnik, Jerzy Chróścikowski, wskazał, iż traktuje z dużym dystansem zapowiedzi PSL i Polski 2050. Jak podkreślił, trzeba patrzeć na realne działania.

– Jeszcze jesienią mieliśmy same obiecanki w kampanii wyborczej i przy wyborach samorządowych. Trzeba patrzeć, że Trzecia Droga bierze odpowiedzialność za rząd, bo go popiera, realizuje wszystkie jego działania. Mimo udawania, że mają odmienne podejście, rzeczywiście współpracują i będą współpracować. Pytanie, gdzie się znajdą, bo jeżeli patrzymy na PSL, to był on w EPP, czyli organizacji, która ma największą liczbę decyzji podejmowanych w ramach Komisji Europejskiej, w ramach Parlamentu Europejskiego, więc oni tak samo będą się zachowywać i głosować, jak do tej pory – wyjaśnił polityk.

Wśród pozostałych postulatów Trzeciej Drogi są m.in. dodatkowe fundusze na przemysł obronny, uznanie energii atomowej za czystą i dostępność takich samych terapii onkologicznych w całej UE.

RIRM

drukuj