Bruksela: posłowie z sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej odwiedzili KE oraz PE

W Brukseli zakończyła się studyjna wizyta posłów z sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej. Polscy Parlamentarzyści odwiedzili Komisję Europejską oraz Parlament Europejski.

Podczas dwudniowej studyjnej wizyty w Brukseli polscy posłowie uczestniczyli np. w spotkaniu z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem. Rozmowy dotyczyły m.in. relacji tzw. unijnego rządu z parlamentami narodowymi oraz procedury wszczętej przeciwko Polsce.

Można odnieść wrażenie, że KE powoli oswaja się z myślą, że Polska jest istotnym krajem Unii Europejskiej – powiedziała poseł Izabela Kloc, przewodnicząca sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej.

– Trzeba powiedzieć, że w tym zachowaniu przewodniczącego nie było agresji. Była wręcz bardzo spokojna, dobra rozmowa. Myślę, że KE powoli dochodzi do wniosku, że Polska jest bardzo ważnym krajem w Unii Europejskiej i formuła wszczynania wobec Polski procedur, które po pierwsze są niezgodne z traktatem i nie prowadzą tak naprawdę do niczego, dzisiaj się już wyczerpała – zaznaczyła poseł Izabela Kloc.

W Parlamencie Europejskim szeroko komentowano wynik wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Czyniono to m.in. podczas spotkania z przedstawicielami komisji LIBE, dotyczącego europejskiej polityki migracyjnej i azylowej.

Unijni politycy okazywali niezadowolenie z wyników wyborów w USA – wskazywała poseł Marzena Machałek.

– Spotkaliśmy się w PE w szczególnym momencie. Wiemy już, że w Stanach Zjednoczonych wygrał Donald Trump i widać było wśród przedstawicieli zespołu ds. migracji smutne miny i miny pokazujące, że zdecydowanie są niezadowoleni, nieszczęśliwi – podkreśliła poseł Marzena Machałek.

Dawid Nahajowski, Bruksela/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl