Lubuskie: Most graniczny w Słubicach wyłączony z ruchu samochodowego

Do 6 listopada most przez Odrę łączący Słubice (Lubuskie) i niemiecki Frankfurt nad Odrą będzie zamknięty dla ruchu samochodowego. Powodem jest konieczność zakończenia remontu nawierzchni ulicy Słubickiej we Frankfurcie.

Jak poinformowała rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Słubicach Beata Bielecka, ograniczenia w ruchu nie dotyczą pieszych i rowerzystów – oni nadal mogą korzystać z przeprawy bez przeszkód. Kierowcy pojazdów samochodowych do zakończenia remontu muszą przekraczać granicę w pobliskim Świecku.

Zgodnie z zapowiedziami władz Frankfurtu nad Odrą ruch samochodowy na moście został wstrzymany w poniedziałek rano i ma zostać przywrócony 6 listopada o godz. 16.00.

Remont ulicy Słubickiej we Frankfurcie miał się skończyć w sierpniu, ale land Brandenburgia, który finansuje tę inwestycję, wszedł w spór z wykonawcą – firmą Strabag. Dotyczył on grubości asfaltu na tej ulicy.

Wówczas z frankfurckiego ratusza dostaliśmy informację, że dopóki spór się nie zakończy prace nie będą kontynuowane. Te rozpoczęły się w poniedziałek, co łączy się kolejny raz z koniecznością zamknięcia mostu dla samochodów – powiedziała rzecznik.

PAP/RIRM

drukuj