fot. PAP/EPA

Niemcy: Policja rozwiązała demonstrację koronasceptyków przed parlamentem

W Berlinie ponad 8 tys. osób zebrało się środę w dzielnicy rządowej, aby demonstrować przed parlamentem Niemiec przeciwko omawianej tam ustawie o ochronie przed infekcjami. W południe policja przerwała demonstrację. Sytuacja ciągle jest napięta, kilka osób zatrzymano.

Policja zdecydowała się na rozwiązanie protestu ponieważ manifestanci pomimo licznych upomnień nie zastosowali się do wymogów sanitarnych. Ogłoszono przez megafony, że uczestnicy demonstracji powinni oddalić się z okolic parlamentu i Bramy Brandenburskiej w kierunku południowej części parku Tiergarten. Na ulicy Icchaka Rabina ustawiono dwie armatki wodne – podał portal dziennika „Tagesspiegel”.

Demonstranci wznosili okrzyki „Pokój, wolność, żadnej dyktatury”. Na jednym z transparentów widniał napis: „Nie dla ustawy o pozbawieniu praw obywatelskich”. Słychać było gwizdki i bębny.

Po rozwiązaniu demonstracji atmosfera stała się bardziej napięta. Policja podaje, że do tej pory zatrzymano siedem osób za napaść na funkcjonariuszy. Na nagraniach widać również, jak policja używa gazu łzawiącego, gdy protestujący próbują przedrzeć się przez barierki. Policjanci byli też obrzucani butelkami.

Rzecznik berlińskiej policji Thilo Cablitz poinformował, że protest zabezpieczało około 2,2 tys. funkcjonariuszy. Berlińskie siły porządkowe wspierała policja federalna i funkcjonariusze z kilku krajów związkowych.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl