Kolejny atak na katolickiego księdza

Media informują o kolejnym ataku na katolickiego księdza w Europie Zachodniej. W Belgii imigrant ranił nożem starszego kapłana.

Wczoraj wieczorem w belgijskiej miejscowości Lanaken mężczyzn, który przedstawił się jako uchodźca, zapukał do drzwi miejscowego księdza.  Prosił o możliwość skorzystania z prysznica. 65 – letni ksiądz Jos Vanderlee wpuścił mężczyznę do mieszkania i użyczył mu łazienki. Gdy gość wyszedł z łazienki zażądał pieniędzy. Ksiądz odmówił i wówczas napastnik wyjął nóż i zaatakował nim księdza.

65-latek zdołał zasłonić się przed ciosami rękoma. Migrant zbiegł i jest poszukiwany przez policję. Ranny kapłan trafił do szpitala z ranami ciętymi.

Belgijska prokuratura zapewnia, że incydent był napadem rozbójniczym. Tamtejsze media wskazują, że napastnik nie był rezydentem miejscowego ośrodka dla uchodźców.

W ubiegły wtorek dwaj uzbrojeni w noże 19-letni terroryści, powiązani z Państwem Islamskim, wdarli się do kościoła w małej miejscowości we Francji i zamordowali księdza. 

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl